Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stol

    addikt

    válasz Cast1el #2466 üzenetére

    Üdv!

    Nem veszem magamra, nyugi.

    Annyi "közöm/közünk" van a Narához', hogy gond esetén (nagyfokú viharkár, vissmayor stb.), besegítünk.
    Ebből adódóan, ismerek pár műszakist és diszpécsert, így ha direktben hozzájuk nem jut el valami, megpróbálok "közbenjárni". Mint az megtörtént a legutóbbi esetben is.
    Egyébként egy területben és tulajdonosi körben is különálló cégnél dolgozok másfél éve lassan, csak mivel nem konkurense egymásnak a két cég, relative normális kapcsolatot ápolnak egymással.
    Annyi a dolog pikantériája, hogy nekem spec. ez a szakmám (elektroműszerész, infokomm. hál. mérnök, sys programmer) és szeretem a kihívásokat.

    Mivel van saját, más profilú cégem is, annyit kijelenthetek, a legnehezebb dolog a szolgáltatóiparban, -ha az műszaki eredetű- a nem műszaki beállítottságú ügyféllel úgy tartani a kapcsolatot, hogy ott mindkét fél elégedett legyen az esetleges reklamációs ügymenet végén.

    Nálunk sem homogén a műszakis kollegák tudás/ismerettára, de ez nem is elvárt és nem is elvárható.
    Mindenki másban jó nálunk is. Pl. én méretemből adódóan nehézkesebben mozgok tetőn, kollegával ellentétben, ellenben folyamatosan képzem Őt is azokra a mérnöki dolgokra, amiben Ő neki nem áll rendelkezésre az ismerete esetleg anno iskolában "jól félreoktatták".

    A dolog még jobban bonyolódik, amikor egy terület meghalad egy bizonyos méretet és egyszerűen képtelenség megoldani azt hogy minden szinten (diszpécser, gazdasági vezető, műszakis [itt is van még pár szint] mindenki megfelelő célképzettséggel rendelkezzék.

    Itt jön a példád. Jól mászós, vagy jól kommunikáló műszakis, diszpécser "kollega" nem feltétlen tudja mi az a "tracert", viszont lehet tudja mitől megy/nem megy egy rádiós kapcsolat, vagy csökkent szellemi képességű, 110dB felett "beszélő" ügyféllel 40-es pulzussal képes kommunikálni 20+ percen át.

    Konzekvencia?
    Ismét: Minél jobban belemélyedünk egy témába, annál kevésbé fekete/fehér (nem egyértelmű) egy dolog.

    Pl. pályázati pénz: Rühellem magam részéről. Miért? Minden szakmaiságot nélkülözően célzottan lehet csak elkölteni többnyire.

    PS: Lassan eléggé elmegyünk OFF irányába, pláne, Naracom csoportban Dogunetesként idepofátlankodtam. :DD

Új hozzászólás Aktív témák