Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood3

    őstag

    válasz mtomi95 #2453 üzenetére

    En mar nem idegesitem magam rajtuk. Tobbszor jeleztem nekik a savszel emeles utan, hogy nincs meg a 100 mega csak max 70-80. Mikor jott a hir az emelesrol, azonnal vettem 1 uj gigabites dula band-es ( Tp-link archer c5v4) routert ez miatt, de sose volt meg ezzel se a 100. Erre 1 panaszom miatt kijottek hibalapon egybol a routert irtak be hibasnak. Erre vettem 1 masik routert 1 asus ac66ub1-et, ezzel is ugyanez a helyzet. En mar nagy ivben tojok rajuk. Azert elegge szegyelnem magam amiatt, hogy sokszor annyira xar a szolgaltatasuk, hogy inkabb mobilnetet kell hasznalnom. No de ez van, ha lenne mas alternativa reg eljottem volna mar a turoba toluk :U. A legjobban azt utalom bennuk, hogy nem ugyfelorientaltak. Xarnak rank, csak fizesd a szamlat , nekik ennyi eleg :(((

    Mi az az ekezet dragasag??

  • stol

    addikt

    válasz mtomi95 #2453 üzenetére

    Üdv.

    Majdnem minden szolgáltató, BIX-től vesz X sávszélt.
    Válaszidőt, általában BIX-ig tud mérni és számára is az releváns.
    Az, hogy BIX után netán nemzetköziben mennyi sávszél áll rendelkezésre nem adj ég milyen válaszidővel, megint egy másik dolog, amiben túl sok dolgot senki se tud tenni.
    Ha ki is száll bárki a végpontra, akkor is csak a bixig fog "pingetni". (Ugyanez a metodika történik végponti publikus cím grafikonozása esetén is)
    Nem ICMP alapon kapcsolatot "vizsgáló" pingtest oldal, amit nem is tudjuk, mit és hová "pinget" irreleváns, nem tudok vele mit kezdeni.

    Van pont egy ilyen "hibánk", aminél egy svéd átjárónál romlik el a válaszidő és nem igazán van ráhatásunk a dolgokra.
    Ez egy iptv-t használó user, akinek az ip-stream késleltetése 100ms feletti. Csatolt képen szépen látszik, mely ip-nél száll el a ping. Tovább rontja a helyzetet, hogy magyarhonbl tolják fel a holland szerverre a streamet, ami azt jelenti, ez a 35ms min. duplázódik, mire a stream a végfelhasználóhoz ér.
    A lenti kép "hibája" kb. 2 hónapja áll fenn és ugyanúgy "jelen van" más ISP vágpontja esetén is.

    Végszó?
    Nagyon nem egyszerű és semmi sem csak fekete, vagy csak fehér. :D
    Minél jobban belemászik valaki egy tetszőleges ip-hálózat működésébe, annál kevésbé egyértelműek egy-egy felbukkanó vélt/valós hiba kiváltó oka/okai, mint a Te esetedben is.

    Tanács: Game server ip-t traceroutolni kellene, megnézni a sorban hogyan változnak a válaszidők.

    Remélem segítettem.

Új hozzászólás Aktív témák