Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blueboi69

    csendes tag

    válasz MrZed001 #9458 üzenetére

    Dejó, hogy van ilyen téma is, nem csak a megrendelem és hátradőlök hozzáállás.

    A tervem egy olyan rendszer, ami alapvetően off-grid inverterből áll, ám van AC bemente és így rásegít a hálózatra, ha éppen van napsütés. Akksit nem kötnék rá.
    Néhány fogyasztót tennék csak rá, mint pl vízmelegítő, klíma esetleg szárítógép, mikor mi kell éppen.

    Elindultam az MPPSolar vonalon, de megmondom őszintén (többek véleményével együtt) kicsit rizikósnak tartom, hogy ennyi pénzt elutaljak egy idegennek :) Írtam nekik supporton, válaszolnak hamar, de olyan "túl szép hogy igaz legyen" feelingje van. Pl nincs nekik most EU raktárban semmi, mondtam, hogy így viszont drága a vám+áfa, és felajánlották, hogy paypalon lehet 2részletben is fizetni, a számlára is a felét írják, de komolyan egy igazán magára valamit is adó gyártó az ilyenekkel leáll trükközni?

    Van esetleg valami közelebbi forgalmazójuk? Vagy Voltronic is teljsen jó... Az meg totál nonszensz, hogy egy 260ezer ft körüli inverter mire ideérne Taiwanból a végösszeg simán 400ezer lesz.... grrr

    Ja és mégvalami.
    Ha én egy ilyen offgrid-hálózatról besegítős rendszert éptenék magamnak (az inverter fogyasztóként van jelen és semmiképp sem tud visszatápálni) azt kell jelezni/engedélyeztetni az áramszolgáltatónál?

    Köszönöm, előre is!

Új hozzászólás Aktív témák