Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kardkovacsi

    senior tag

    válasz llacee #55886 üzenetére

    Majd írd már meg mi lett, mert nekem is kéne bővítenem és érdekel a végeredmény. Kérdezd esetleg meg a ügyfélszolgálatost. Nekem anno azt mondták nem érinti, de lehet rosszul tudta az ügyfélszolgálatos és mégis.

  • VaZso

    senior tag

    válasz llacee #55886 üzenetére

    Ez a csatlakozási és használati szerződés amúgy a végpontra vonatkozik vagy kifejezetten említi a HMKE szerződést is?
    (Nem tudom, ez mennyire üti egymást vagy mennyire van egybegyúrva.)

    Mindenképpen érdemes szerintem velük egyeztetni és írásos állásfoglalást kérni erről.

    Nem tudom, opció-e, de kérdés lehet, ha minden kötél szakad, esetleg van-e lehetőség visszalépni még a bővítéstől.

    Ill. kérdés, hogy, amikor igényelted az MGT-t, még megvolt-e a lehetőség a szaldóban maradásra (esetleg a legutóbb hozott határidő-limitekbe beleférsz-e).

    Ha hibrid a Deye, akkor kicsit jobb helyzetben vagy, de azért jobb lenne nem elengedni a szaldót.

  • Andras6800

    senior tag

    válasz llacee #55886 üzenetére

    Igen, ilyenkor is van úgy HH és HCS szerződés. Ez mondjuk nem is meglepő, mert a szerződésekben szerepel a rendelkezésre álló teljesítmény. Viszont ami egyikben sem szerepel, az az éves szaldó. Legalábbis nekem exELMŰ EON területen.
    Emiatt is volt nagy kérdés, mindig is, hogy ilyenkor kiesik-e az ember a szaldóból, vagy sem. Én anno nem reckíroztam és már idén kora tavasszal bővíttettem a teljesítményt, de voltak itt többen is akik kaptak írásos állásfoglalást arról, hogy ez nem érinti a szaldót. Egy panaszos levelezésem folyományaképp anno nálam is kitértünk erre, ahol is azt írták, hogy nem érinti.

    Összegezve: elvileg az ilyen jellegű módosítás nem változtat semmit a napelemes szaldó elszámolásodon. Azt csak akkor bukod el, ha invertert cserélsz illetve elvileg ha eladod a házat és más nevére kerül a rendszer. Ő már nem kapja meg. De ez utóbbi megint nem biztos amúgy... olvastam már ellentétes véleményt is.

    Egyes fórumokon van arra irányuló hang, hogy azért 10 év a 10 év, mert annyi a mérőóra hitelesítési ideje, így amikor hitelesítés lejárta miatt új szerződést kötsz, akkor is elveszted a szaldót. Nekem ez kicsit sántít, mert nem egy helyen mennek bőven 10 évnél tovább a mérők csoportos újrahitelesítéssel az egész gyártott szériára.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

Új hozzászólás Aktív témák