Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NSX82

    csendes tag

    válasz MrZed001 #26552 üzenetére

    Kedves MrZed001!
    elsore teljesen bekötöt állapotban végeztem két mérést multiméterrel a N-be es N-ki között. normalis állapotban. ezalatt azt értem h rátermelős módban működik az inverter. 0V van a kettő kőzt. Így kikötés nélkül azután a kismegszakítóval lekapcsoltam az inverter L-be-t. igy az N-be és N-ki között 51 voltot mértem. utána kikötöttem az N-be és L-be kábeleket fizikailag az inverterből tehát csak a földelés maradt bekötve ha igy rámérek N-ki és N-be között 0 volt van. sőt igazából az előző mérést sem sikerült reprodukálni. ha a kikötött N-be kábel végéhez mérem az N-ki-t is nulla voltot mérek. a hozzáérintéskor esetleg felugrik 3-4 voltra aztan beáll nullára. miután megint visszakötöttem mindent, tehat úgy van ahogy a legelőször volt ismét nem tudom kimérni azt az 50 volt különbséget... lehetséges, hogy valami más figyasztó miatt láttam ami esetleg épp a mérés pillanatában a házban bent működött? Mit tanácsolsz? hogyan tovább? :) most picit zavar hogy lattam azt az 50 voltot elsore amit azóta se vagyok képes mérni. jelenleg akarhogy nezem 0V van a két N között.

    üdv: NSX

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák