Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macii97

    senior tag

    válasz Blackmate #18467 üzenetére

    Miután megvolt a hitelszerződés, közjegyző stb. akkor ugyebár elindult a kivitelezővel a munka. Kaptam tőlük egy előlegszámlát, azt átutaltam nekik saját számlaszámról, ez mindjárt az elején. Ment tovább minden, kész a napelem, most még elvileg egyszer kell menni a bankba aláírni és leadni a következőket:
    teljesítésigazolás és nyilatkozat a kivitelezőtől, energetikustól a záró dokumentáció, előlegszámla és a tranzakció igazolása, a kivitelező által kiállított végszámla (ez is a végfelhasználó nevére szól) illetve a hálózatcsatlakozási szerződés a szolgáltatóval. Azthiszem ennyi, ez még folyamatban van nálunk is.

    Egy tipp, hogy akinek még folyamatban van esetleg, hogy mielőtt bemész emailben küldj el mindent az ügyintézőnek átnézésre, akkor nem futsz lyukra, ha valami nem megfelelő. Nekem pl mondták hogy nem jó az energetika záró emailből kinyomtatva (aláírtan), eredeti aláírt kell, úgyhogy azt várom most postán az energetikustól. :W

    Pénzt a kivitelező hívja le az MFB-től talán több részletben, nekünk semmi dolgunk vele, nem látunk belőle semmit. A hitelszerződésben megadott időponttól kell elkezdeni törleszteni és ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák