Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz asdf_ #60358 üzenetére

    Persze lefagyasztom visszakapod :D Epernél úgyis működik, hogy elején drága, később amikor már mindenhol van utánad dobják.

    Értem, hogy olcsó meg drága. De ha ingyen adnád a szolgáltatónak, akkor ő ezen keres. Lakosságiba, meg közszolgáltatás.

    Szerintem egyetlen értelmes magyarázat, a hálózat fejletlensége, túl használata lenne. Nem "termék ár".

    Ezzel a gondolat menettel, este olcsó, feltöltöm az aksit, nappal elhasználom :)

    Vagy forditva.

    [ Szerkesztve ]

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Reggie0 #60360 üzenetére

    Olvastam ilyen trendről.

    De mint írtam fordítva is lehet, hogy amikor drága mert kevés van, akkor eladni. Én úgy tudom, hogy ez a megoldás ez még jobb is lehet, mint a szaldós rendszer volt, felhasználóknak, tulajoknak. Igaz nem 5 ft mellett.

    Este olcsó - ez alatt éjszakai áramra gondoltam pl télen, lehet hasznos.
    Sok értelme nem lenne feltölteni este és nappal jó idő esetén nyáron az aksit használni.
    Ott inkább eladni, amikor nincs túl termelés. Ez sokkal bonyolultabb dolog lenne mint egy szaldó és szintén igénybe veheti a hálózatot, talán kicsit jobb menedzsment mellett.

    Ha ez így van, akkor a szaldós rendszert érintő vádak nem kellően megalapozottak, igazak, csak részben. Itt a hálózati terhelést szoktam hallani, mikor olvasgattam kifogásnak. De ha aksival is ugyan ez a dolog menne csak másképp... akkor "nincs lényeges változás". - ha hálózati terheltség lenne a főgond.

    Ha pénzügyi, ezzel a bruttóssal akár többet is lehetne kihozni, mint a szaldóban akik vannak.

    Ezért nem látom egyértelműen jónak az epres példát, mert nem feltétlenül rossz a szaldós rendszer sem. Pénzügyi okokat nézve, nem tűnik túl megalapozottnak. Abban az esetben még kevésbé, ha megépülnek a tároló kapacitások, nem lakossági szinten.

    De mivel eu-s jogszabály miatt alakul elsősorban így, valakinek biztos biznisz van ebbe is. ;]

    #60361 Cyberbeni
    Nyugat Európában is van egy ilyen trend úgy tudom. automatizációról is volt szó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák