Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    Sziasztok!

    Bő egy hónapja telepítettek nálam egy 12dbx405W Trina (későbbiekben kerül még bővítésre), ASW8K-LT-G2 Pro inverterrel rendszert, DK-i tájolás (azimuth 124), 24 fokos tető. Inverter északi oldalon lévő garázsban, nem meleg helyen, max 47C hőmérséklettel
    Az elmúlt egy hónapban minden nap figyelemmel kísértem, mennyi jön le a tetőről. A legjobb nap 2023.07.28-a volt, ezen a napon összesen 26.2kW termelés volt:

    A hozzá tartozó feszültség értékek:

    A teljes július havi termelés a fenti rendszerrel 697.5kW, 22.5kW/nap átlaggal.

    Semmit nem értek a napelemekhez, ezért is kérdezném tőletek: Egy 4.86kWp-os rendszertől nem gyengusz érték ez a max. 3.5kW/óra full napos időben?
    A 70%-os teljesítménykorlátozás nincs bekapcsolva. (Azért írom, mert ez telepített teljesítmény ~72%-a.)
    Nem lehetséges az, hogy 2-3 panel gyengélkedik? Járhat ez a fentiekkel? Már ha ennek ilyen jelei lennének.
    Jeleztem a telepítő felé pár napja, de csak habogás volt első blikkre, utána meg csend, választ még nem kaptam.
    Lenne esetleg valakinek hasonló rendszerről, egy jó napon lévő termelési adata, screenshootja?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák