Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edeleny

    őstag

    Megpróbálok pár dologra reflektálni:
    Mivel fűtsünk!
    Pár hónapja a kormány a fél karját, de lehet hogy az egész Pénztáros vagyont oda adta volna, csak ne gázzal. Nyugaton nem preferálják, és nálunk se tudni mi lesz hosszú távon vele. majd jön a szeptember, és jön megint a démon, hogy csak gázzal ne!
    A fa, amíg rezsicsökkentett volt is 2x drágább mint a gáz. Ilyen 50 000 körül meg inkább 3x, 4x!! Arról nem beszélve, hogy mennyi kárt okoz a szálló por. Van erdőnk, és fánk, de jelenleg gazdaságtalan, és szennyező! (mi van a belengetett rengeteg konténerkazánnal?)
    A villany? Most szívtaja a kormány azokat akik át álltak hatékony, környezetbarát megoldásra.

    Belegondolva, az évi 5000 kW jó komprommisszum lenne, a szaldó mellett/helyett.
    Nem tudom mennyire átlag de 6-7 kWp-os rendszert ki lehet vele hozni nullára. Nagyobbat szerintem nem!
    A 3000-be szerintem egy átlagos szaldó megy bele, vagy kicsivel több. (Villany fogyasztás és kb kevés luxus)
    Azt azért nekik is látni kell, hogyha pl. én nem a klímás fűtéssel fogom elhasználni a többletet, akkor a hűvösebb novemberi éjszakákon a gáz fog menni........
    Elektromos fűtésnél (bármilyen módon) nem tudsz optimalizálni, jellemzően éjszaka kell. Nyáron lehet nappal 16°C-ra hűteni a lakást, éjjel meg kikapcsolod!
    Egyébként saját magamból kiindulva, 3 nagyfogyasztó van: mosógép, mosogató gép, szárító gép. Ezeket tudom elindítani,amikor termelek!

    Igazából, még mindig nem látunk koncepciót!

    Ja, szigetelés!
    Mindenki a kádárkockákra gondol, hogy a paraszt az OFT-ből napelemet vett, ahelyett, hogy leszigetelte volna a házát!
    És mi van a rengeteg energiapazarló középülettel, Kórház, iskola, hivatal?
    A lányom gimnáziuma siralmas! A folyosókat nem tudták leválasztani a tantermekről! A 30 éves szerelvények nem mozdultak! Hihetetlen!

    [ Szerkesztve ]

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Új hozzászólás Aktív témák