Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tillatrilla

    aktív tag

    Sziasztok!
    Örülök,hogy ide találtam,lenne néhány kérdésem a hozzá értőktől. Ma volt nálam egy Eon Solar alkalmazott,kíváncsi voltam a felhozatalra,mi mennyibe kerül. Amit el tudok mondani: ház tetőszerkezete megfelelő fekvésű, a déli tetősíkot reggeltől délutánig süti a nap. Havi fogyasztásomat csak forintosítva tudom megadni,éves elszámolásom van. Májustól 8400Ft-ot fizetek. 1 fázis,villany boyler nincs. 10 db 1.7m2-es napelemet raknának fel,+inverter,és a többi járulékos dolog. A beruházás kulcsra készen kb 1.6 millió lenne.Ha lényeges,12 év garancia a napelemekre. Kettő fizetési mód lenne,30% előleg,ami kb. 478ezer,a maradék 70% 24hónapig 47ezer havonta,illetve 0% előre,de 11 hónapig kb.havi 138ezer.
    Ha jól értelmeztem,amikor már üzemel a rendszer,onnantól nincs havi villany számlám.Éves elszámolás lenne,elhasznált/termelt KWh differenciál. A +termelést áfa,és használati díj nélkül fizetnék.Remélem jól fogalmaztam. Most azt kellene kihámozni,hogy megérné-e számomra a beruházás,mennyi idő alatt jönnék ki vele nullára.Ha lehetséges ilyet számolni.
    Köszönöm előre a válaszokat!!

    Üdv: Attila

Új hozzászólás Aktív témák