Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wohme

    tag

    Sziasztok!

    Adott egy kisvállalati céges előfizetés a Vodánál kb. 40 telefonszámmal, 2 éves hűségekkel. Nem egyszerre lett az összes szám kötve, így eltérő dátummal járnak le olykor a hűségek.

    Az a helyzet, hogy van A-telefonszám, aminek a hűsége most lejárt és egy személy jelenleg is használja. Van viszont B-telefonszám, amihez még tartozik hűség, de nem használja már senki.
    A B-telefonszám már feleslegessé vált, viszont az A-telefonszám fontos lenne, hogy megmaradjon. Kértem a Vodát, hogy cseréljék a kettőt meg (hordozzuk/cseréljük át az A-telefonszámot a B helyére) és utána meg lehet szüntetni azt a lejárt szerződést.

    Amikor elmondtam telefonon a vodás üzletkötőmnek, azt mondta megkérdezi, hogy lehet-e ilyet (csodálom, hogy sose kért tőle ilyet senki ezelőtt, hogy miért nem tudta azonnal a választ?). Majd most jön az e-mail, hogy ilyet nem tudnak csinálni.

    Nem akarom elhinni, hogy szolgáltatókon keresztül gond nélkül meg tudja oldani a Voda a számváltást, de szerződésen belül ez megugorhatatlan lenne nekik. Van valakinek tapasztalata ezzel? Most abban a helyzetben vagyunk, hogy muszáj meghosszabbítani a telefonszámot annak ellenére, hogy lenne 1 felesleges, mert fontos, hogy a kollégának ugyanaz maradjon a száma.

  • Wohme

    tag

    100% hogy meg tudnák technikailag oldani és nyilván tudom, hogy mire megy ki a játék. Nem szívesen hagynám elsiklani ezt a dolgot.

    Ha ki akarnék szúrni velük és tényleg megcsinálnám a Voda > Telekom > Voda hurkot, akkor az így nézne ki ha jól értem:
    1. lépés: A-telefonszám áthordozása Telekomhoz akár egy dominós SIM-re.
    2. lépés: A-telefonszám visszahordozása Vodafone-hoz az aktív szerződéssel élő B-telefonszám helyére.

    Az ilyenkor nem lenne gond hogy a B-telefonszámnak még kb. 1 évig tart a hűsége? Felül tudják írni telekomos dominós lakossági számról számhordozással?

    #81275 mukibuci
    Ha lecserélem az üzletkötőm, akkor más akár meg tudná oldani? Ez segíthet akár?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák