Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    válasz Kbali #126066 üzenetére

    Megnéztem. s mint írtam néhányat ismertem is. Ettől függetlenül valamennyi téren, nagy különbséget látok, egy mai mobil koncepciója, és egy régi között.

    Nyilván nem egyik pillanatról a másikra történt egy változás, lehettek előzmények, kísérletek, probálkozások... de végül nem ez lett az uralkodó.

    lásd VHS előtt is voltak más alternatívák, ettől még a vhs az ami elterjedt, bevált.

    Vagy ott a HDDVD vs Bluray. és egyéb elképzelések.

    Az pedig, hogy "megfizethetetlen volt", miért ma egy fél millás telefon mivel megfizethetőbb? Vagy egy több száz ezres? Szerintem társadalmilag sem volt igény akkor még ilyen telefonokra, vagy szolgáltatásokra.

    Na és mit értesz "élvezhető alatt"? Gondolom gördülékeny, jobb használhatóságot, felhasználói élményt.
    Ha igen, akkor ez kb olyan, mint frédi és béninek is ment a kocsija... használható volt... de nem épp korszerű, vagy élvezhető.

    Amúgy ha azt nézzük, akkor az első telefont kivéve, mindegyiknek volt elvileg internet funkciója pl. Más kérdés, hogy sokra nem mentél vele... mert baromi lassú, és baromi kicsi képernyő, meg drága lett volna...

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz Kbali #126066 üzenetére

    "Okostelefonnak (angolul smartphone) nevezzük a fejlett, gyakran PC-szerű funkcionalitást nyújtó mobiltelefonokat. Nincs egyértelmű meghatározás arra, hogy mi az okostelefon.[1][2] Egyesek szerint okostelefon az a mobil, aminek teljes értékű operációs rendszere szabványosított interfészeket és platformot nyújt az alkalmazásfejlesztők számára.[3] Mások meghatározásában az okostelefon egyszerűen egy olyan készülék, ami olyan fejlett funkciókat tartalmaz, mint e-mail, Internet és e-könyv-olvasó, és/vagy teljes értékű billentyűzet, vagy külső USB-s billentyűzet és VGA csatlakozó. Más szavakkal, egy olyan miniatűr számítógép, ami telefonként is képes működni.[4][5] Az okostelefon szó továbbgondolásával megjelent a fejlett képességekkel nem rendelkező készülékekre a „butatelefon” elnevezés. "

    "Nincs megegyezés az iparágban arról, hogy pontosan mi teszi az okostelefont, és a meghatározások az idő múlásával változnak."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák