Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz kiraly1985 #1146 üzenetére

    Na akkor itt egy részletesebb leírás.
    - Én a helyetekben totál kikapcsolnám a DHCP-t a router-ben, mivel úgy gondolom csak a szenvedés lenne vele, és minden gépre állítsatok be statikus IP címet (pl. 10.0.0.1, 10.0.0.2 ... és akkor az alhálózati maszk legyen 255.255.0.0). Ilyenkor a router-t egy egyszerű switch-nek használjátok, és nyílvánvalóan mindegyik gépet a normál LAN aljzatokba kell dugni! FIGYELEM! Ha kikapcsoljátok a DHCP-t utánna csak úgy tudjátok elérni megint a router beállításait, ha valamelyik gépen úgy állítjátok be az IP címet statikusra hogy az a router alap címével egy alhálózatba essen. Legegyszerűbb ha valamely LAN-on lévő gépen megnézitek hogy jelenleg milyen IP címet és alhálózati maszkot kapott DHCP-n át a gép. A router IP-je pedig az Alapértelmezett átjáró mellett látszik. De a kézikönyvbe is érdemes belenézni mert router típusonként eltérhet. Elméletileg ha a router-ben bekapcsolva hagyjátok a DHCP-t és csak statikus IP címet állítotok be a gépeken, akkor is működni fog a dolog.
    - Tegyük fel hogy a netmegosztó gép IP-je 10.0.0.1. A fenti módon ahogyan írtam meg kell osztani a kapcsolatot Windows-ban a Hálózati kapcsolatok részen.
    - A többi gépen az IP beállításoknál be kell írni az alapértelmezett átjáró és elsődleges DNS cím részhez az internet osztó számítógép IP-jét (tehát példánkban 10.0.0.1).
    - Miután az osztó gépen él a net kapcsolat, a többi gépen is kell hogy legyen net.

Új hozzászólás Aktív témák