Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    2000-es évjáratú Twingomba sikerült megoldanom az IMMO mizériámat.

    Hol felismerte az egyik gyári kulcsot az autó hol nem, a másikat pedig már egyáltalán nem... Vettem egy olcsó kínai másolókütyüt és a gyári kulcsról csináltam egy új másolatot egy T5-ös csipre. Amikor ezt betettem abba a kulcsba, amit már egyáltalán nem ismert fel az autó (a riasztót/központit sem kapcsolta elemcsere után sem ez a kulcs (LED sem világít, szóval valami elfáradt benne)), akkor egyszeriben indítható lett vele az autó, szóval sikeres volt a "műtét". :K

    Ezen felbuzdulva, megpróbálkoztam azzal, amit egyáltalán nem ajánl senki sem, nevezetesen újramásoltam az első gyári kulcsomat (önmagára). Ezt ha jól olvastam azért nem "szabad", mert vannak csak egyszer "írható" csipek és ilyenkor letilthat a kulcs, vagy valami ilyesmi. Mindegy gondoltam egy működő kulccsal a kezemben lehetek bátor ezért elvégeztem a folyamatot. Azóta az elsődleges gyári kulcsunk is 10-ből 10-szer indítja az autót. Azért majd csinálok még egy másolatot (2 csipet vettem) és akkor egyúttal a kulcs tollát is lemásoltatom, vagyis 3 teljes kulcsom lesz majd az autóhoz.

    Harmadik adalék, hogy most már legalább tudom az autó PIN-kódját is (eddig nem tudtam), mert a gyári transzponder tartalmazta ezt is. :B

Új hozzászólás Aktív témák