Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz ottkar #53 üzenetére

    Egyrészt szerintem is túl van lihegve sokszor a kereső mérete, sokkal kevesebb embernek annyira fontos, mint ahányan fontos szempontnak tekintik vásárláskor.
    Másrészt szerintem te meg kicsit túlságosan elbagatellizálod, annál azért fontosabb. Makrósoknak alap, hogy fontos, és sok a makrós. Költséghatékonyságból sokan vesznek régi manuális obikat, és azért valljuk be: az AF is téveszthet kritikus esetben. Íme egy ilyen tipikus eset, amikor kicsi volt a téma és frankón sikerült mögé élesíteni, de persze a sötét és kicsi keresőben nem tűnt fel mert a pötty felvillant:

    Utómunkával amennyire lehetett, javítottam rajta de látszik, hogy nem a mókuson volt az élesség, a mögötte levő gyökér sokkal élesebb és részletesebb. Egy világosabb keresőben sokkal nagyobb eséllyel vettem volna észre, hogy nem jó helyre fókuszáltam. Sőt, egy világosabb keresővel lehet, hogy eleve manuálisan fókuszáltam volna.
    400D-vel készült a kép. Néztem BEE K10D-jét, lényegesen világosabb, nagyobb, kényelmesebb a keresője. Ha most választanék vázat, biztos, hogy nagyobb súllyal venném figyelembe a keresőt.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák