Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somnus

    csendes tag

    Szeretném megosztani a tapasztalataimat Yettel kártyás függetlenítéssel kapcsolatban, mivel sehol sem találtam konkrét leírást az alább leírt szituációról. Minap vettem Yettel Expressz SIM társaságában egy telefont Euronicsben. Nincs feltüntetve hogy független vagy sem, sokkal olcsóbb volt így mint a kifejezetten függetlenként árult ugyanolyan típusú készülék. Előzőleg azt az információt kaptam Yettel ügyfélszolgálaton, hogy az így árult készülékeknek függetlennek kellene lenniük, vagy ha mégsem, ballagjak el egy Yettel boltba és lekérik ingyen a hálózat függetlenítő kódot a telefonhoz, és függetlenné teszik utólag. Nos, sajnos függő volt a vásárolt telefon. Yettel boltban pár perc alatt le is kérték a szükséges kódot. Bár először csak a SIM1 foglalthoz tartozó IMEI számhoz, pedig kifejezetten rákérdeztem, hogy ez mindkét SIM foglalatot függetleníti? (úgy tudtam IMEI alapján történik a függőség ill. a függetlenítés) Az volt a magabiztos válasz, hogy ez teljesen függetlenné teszi a telefont, amivel sajnos meggyőztek, hogy én vagyok a hülye. :) Eljöttem, mindkét SIM slotba tettem nem Yetteles kártyát, SIM1 kérte a kódot, beírtam, sikeres függetlenítés, SIM1 már független, utána felugrott egy ugyanolyan kódbekérő mint előzőleg, SIM2-höz is kéri a kódot... Így vissza kellett mennem, hogy a SIM2 foglalathoz tartozó IMEI-hez is lekérjék külön. A helyzet tanulsága, hogy ne hagyjuk magunkat meggyőzni, mindkét SIM-re kérje le szépen külön-külön a függetlenítő kódokat! Valamint nyugodtan vegyünk meg egy sokkal olcsóbb, de esetleg függő telefont, max meg kell látogatni egy Yettel boltot ráadásként. Egy párezer forintos butatelefonnal is eljátszottam ugyanezt, kíváncsiságból, függőként árulják 3000Ft-ért, de még aznap bementem Yettel boltba és megkaptam a függetlenítő kódot ingyen. Üzletpolitika a köbön! Függővé teszik, becsomagolják egy Yettel SIM kártya társágában, és mivel a többség beletörődik a függőségbe és nincs tisztában vele, hogy jogszabály szerint függetlenítheti ingyen is, ezáltal működik az emberek effektív becsapása...

    Csak konstruktívan! ;)

Új hozzászólás Aktív témák