Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • newbie_67

    csendes tag

    válasz spanyoll #22699 üzenetére

    @ Telomanikus, chipi-85, Throme, quby, spanyoll: Mindannyiótoknak köszönöm! Igen, sok helyen olvastam, hogy az 50-es szűk lehet beltérben. A 18-105 szerintem jól hangzik kezdésnek.

    Találtam is olcsón egy AF 50mm f/1.8-t, illetve 18-105-öset is, azonban az tart vissza a használtaktól, meg igazából az az újaknál is fennáll, hogy tényleg totál kezdő vagyok használat terén (még a kezemben sem volt dslr...), tehát szerintem a bekapcsolással is gondjaim lennének, nemhogy leellenőrizni, hogy akármi probléma van-e vele... :) Használtaknál még az is hozzá jön, hogy ha látszik, hogy kezdő vagyok, akkor simán rám sózzák a rosszat lelkiismeretfurdalás nélkül (tiszt. kiv. természetesen, de mindig a legrosszabból indulok ki), az újaknál azért még visszamehetek verni az asztalt. (Igen, kicsit anomália a gyakorlati hozzá nem értésem, de hát valahol el kell kezdenem, azonban csak a váz volt ilyen olcsó obi nélkül, elvileg 22-én már nálam lesz. Úgy fogom érezni magam, mint egy elefánt a porcelán boltban :U ) Érthetően ezek miatt a 35 f/1.8-asat nem vállalnám be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák