Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz jtaggerX #44739 üzenetére

    Én meg egy másodperc gondolkodás nélkül elcserélnem ezt a kitet egy f/2,8 24-70/28-75-re :K
    Persze megdőlt az egy obi mind felett reményem, de a fenti duplakitet egy obi váltotta ki (szinte mindenre elég volt a 18-105, csak pár dologra mégse - de rá kell ébrednem, hogy arra ilyen fényerő mellett ez se nagyon fasza, de a 18-105 mellé sem vettem volna drágább telét mint az 55-200, és kb ezt a minőséget kapom egy testben, és a két üveg árában), meg egy fix, és így nagyjából jó is. Még egy fényerős (fx gyutávban) alapzoom azért jól jönne beltérre, de szerintem ez majd az X10 környékén lesz esedékes ;)

    freelanced: Látod, erről beszélek. Ha 30-30 perced rászántál volna ennek a rettentő sok gépnek a tesztjére, képeire, akkor tudnád hogy mit mondunk. Megjegyzem, az X10 100× bridgebb mint egy FZ akárhány. Ha elgondolkozol mit jelent a szó, és amikor még voltak ilyen gépek eleinte mire aggatták, majd elgondolkozol hogy hangyapöcsnyi szenzoron vajon mi lenne átmenet, amikor a vízkiszorításán kívül mindenük kompakt az szuperzoomoknak. De ez részletkérdés.
    A tanácsom az hogy nézd meg, próbáld ki. De az első feléhez fel sem kell állni a gép elől.

    De elmondom máshogy: 1/2,3" és 1/2,3" között maximum nüansznyi különbség van. Főleg hogy ha ezeken jó üveg van esetleg, az megint viszi fel az árat. Konkrétabban? Pár gépet megversenyeztethetünk a telefonommal is, és ezt nem viccből mondom! Én erre a kategóriára nem áldoznék; vagy feljebb, vagy maradnék, csöbörből vödörbe nem fejlődés.

    A másik vonalat meg már kitárgyaltuk, akkor vegyél egy belépő kitet de ha cinikus vagyok, vagy azért leszel elégedetlen mert nem jön be, vagy azért mert kezd bejönni, és rájössz hogy nem ezzel az üveggel, és bizony az az üveg amivel tetszene, eléggé odébb van árban. m3ss is javasolta, célszerűbb lehet olcsóbb váz kezdésnek, viszont 1-2 jó üveggel, ami maradhat. D40x/D3000/D70nél húznám meg én a határt. Tudom hogy a sima D70 és D40 szenzora azonos, de a 70es legalább pár dologgal kárpótol még ezért pluszban.

    Mindig azt mondták nekem -nem is volt szimpatikus- hogy tükröst ne kitobival nézzek, mert az szinte semmit nem mutat meg abból mit tud a gép. Sajnos egyet kell értsek. Másik topikban kicsit szarkasztikusabban fogalmaztam, miszerint akinek elég a kitobi, annak minek a dslr? :DDD Vagy csak én vagyok telhetetlen?
    :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Aktív témák