Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz MC Pite #40493 üzenetére

    és az miért lenne hangosabb?
    én mondjuk keveset használom mert van vakum (SB-900)
    de amikor benyomom nem tűnik úgy mintha hangosabb lenne mint újkorában
    sőt úgy tudom a képstabi csak onnantól üzemel hogy félig lenyomtad az expogombot(18-105-nél)
    így évek alatt sem fog napokat összeszedni üzemórából olyan keveset megy
    szégyen lenne ha ettől így elkopna :B

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • aleister

    veterán

    válasz MC Pite #40493 üzenetére

    Nem, abban nincs motor.
    A képstabi plusz egy optikai tag (lencse), mely nem fix, hanem 'lebeg' a tubusban. Két szenzorral (giroszkóp) érzékeli az elektronika a vízszintes és függőleges elmozdulást, melynek mértékével ellentétesen elmozdítja a lencsét. Ehhez nem motort, hanem elektromágnest használ. Tulajdonképpen a lencse peremén van az egyik pólus, a tubus belső palástján a másik. Persze nem az egész felületen, hanem elég két helyen: egy a horizontális, egy pedig a vertikális elmozdulást fogja korrigálni. Az elektromágnesekkel szemben ellenfeszítik (pl rugóval) a lencsét.

    Itt jegyezném meg, amit még nemigen olvastam itt, pedig elég fontos, hogy szállításnál kikapcsolt állásba kell tenni a VR-t, mert az elektromágneses tér hiányában a lebegő lencse nem lesz stabilizálva. Nagyobb ütődés esetén károsodhat.

    szerk:
    Ezen a videón egész jól látható a működése. Hozzátenném, a Tamron nagyon profi ezen a területen. A 70-300 VC-je legendás.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Aktív témák