Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    őstag

    Sziasztok! Saját kést gyártott már valaki? Tizensokéve az akkori munkahelyemen volt egy elég ráérős időszak, egy kollégámtól pedig kaptam egy kb. 30cm hosszú gépi fűrészlap darabot. Kb. két napig köszörültem, hogy hasonlítson egy késre, és még egy napig hogy éle is legyen. Aztán nem tudtam kifúrni, hogy nyelet rögzítsek rá. Még megpontozni sem tudtam. Rátettem a nagy üllőre a műhelyben, fogtam a pontozót, és adtam neki a kalapáccsal. Nagyjából még nyomot sem hagyott rajta a pontozó, csak kilapult a hegye. A végén ívhegesztővel ívet fogtam, és gyorsan átböktem a hegesztőpálcával két helyen, Utána simára köszörültem a lyukak széleinél a kitüremkedéseket. Két bakelit lap darab került rá szegecseléssel, a szegecsek feje fölé fekete kétkomponenses ragasztó került. Nem sikerült nagyon szépre, de nagyon régóta megvan, és a vezetékblankolástól kezdve, a levélbontáson át, bárminek a vágásáig sokmindenre használtam már.
    Amikor anno elkészült, kérdezte az egyik kollégám, hogy képes voltam-e normális élt készíteni rá. Odamentem, és a békebeli ócska alumínium hamutartóból, amibe éppen hamuzott a dohányzó helyen, kikanyarítottam egy darabot :) A kés élén semmi sem látszódott ebből az akcióból :), szóval úgy érzem, van egy késem ami bár nem túl szép, de egész jó, és elmondhatom, hogy saját kezűleg készítettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák