Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ProdyG

    senior tag

    Sziasztok,
    tavasszal kertépítésbe kezdenénk, kb 200nm fűvel kell számolnunk (gyepszőnyeg fektetés lesz). Lenne automata öntözőrendszer telepítve.
    A nagy kérdésem: hogy kapja az öntözőrendszer a vizet?
    1. fúrt kút + szivattyú (ingyen van a víz)
    2. vezetékes víz (fizetünk a vízért)

    Nekem a kutas, ingyen vizes megoldás volt mindig is az alap, de mostanában hallok ellenvéleményeket is. Pro-kontrákat nem sorolnék, a fő kérdésem az lenne, hogy hány köbméter vízre van kb szükség éves szinten ehhez a 200 nm fűhöz? nyilván hozzávetőleges adatra gondolok. Számolt már valaki ilyesmit? Ha valakinek van tapasztalata, azt szívesen fogadom. köszi!

  • ProdyG

    senior tag

    Sziasztok, van egy fúrt kutunk, amire szeretnénk vízművet telepíteni. eddig csak a kézzel pumpálós megoldás volt, de szeretnénk slaggal locsolni belőle.
    A hozzáértő szakember azt mondja, hogy a szivattyúnak kb 1 méterrel a földfelszín alatt kell lennie, agy aknában. Erre miért van szükség? nem lehet a felszínen megoldani a dolgot? a fagyásra tudok gondolni, de ezt a szivattyút úgyis csak jó időben használnánk. a felszínen be lenne burkolva az egész, mert egy kerti konyhapult lenne a szivattyú fölé építve. tehát ebben lenne neki egy szekrény kialakítva.

  • ProdyG

    senior tag

    válasz Espla #2127 üzenetére

    Köszi srácok az infókat!
    A kérdéseitekre nem nagyon tudom a választ, nemrég vettük a kertes házat, ott volt a kertben ez a kút, egyelőre nem tudunk róla semmit, igazából jelenleg nem is működik (tehát a kézi pumpával se működik).

    Én a felszíni szivattyú elhelyezést pártolnám, télre nem hagynám ott, így ezt a problémát talán ki is zárhatjuk. Ha jól értem így a fő kérdés, hogy milyen mélyen van a víz a földben...
    Nem értek hozzá, de eddig én azt hittem, hogy egy 20-30 méter mélyre fúrt kútnál a szivattyú a legmélyebb pontból szív. Akkor ez hülyeség?
    A mélyebb részekről felszivárog a víz 8-9 méterre és onnan kell szívni?
    köszi!

  • ProdyG

    senior tag

    válasz Rive #2129 üzenetére

    Köszi a választ mindenkinek!

    Igazából egy kertépítő gárda fog jönni hozzánk a héten (egy kb 500 nm-t kellene szépen megcsinálni) és ők fogják rendbe tenni a kutat is. Csak szeretek én is tisztában lenni a dolgokkal, illetve több forrásból tájékozódni :)

    Ők azt mondják, hogy ha automata öntözőrendszert akarunk a kútra kötni, akkor mindenképp jobb, ha aknában a felszín alatt kb 1 méterrel van a szivattyú. Nem értem az összefüggést.
    És ettől függetlenül ők is mondják, hogy mindenképp téliesíteni kell a cuccost, akkor is, ha lent van.

    Amúgy a talaj itt egyértelműen homok.
    És sajnos látom az öntöző szomszédok kertjén, hogy nagyon vasas a víz, tiszta rozsdaszínű minden... kerítés, térkő stb... ezért is kérdeztem korábban, hogy megérné-e inkább városi fizetős vízre kötni az egész öntözőrendszert. mert jó-jó, hogy a kútból ingyen jön a víz, de azért nem ez az egyetlen szempont. nehéz kérdés :)

  • ProdyG

    senior tag

    Sziasztok, lehet nem teljesen idevágó a kérdés...

    Idén kezdtem el kertészkedni, növényeket ültetni stb...
    Van egy kerti kis faházunk, amibe bepakolnék minél több dolgot, aminek nem árt a fagy (nyilván a faházban annyi fok van, amennyi kint).
    A kérdésem az lenne, hogy a következő dolgokat minden további nélkül a faházban hagyhatom?
    - elektromos kütyük: lombszívó, szegélynyíró (ez akksis, de az akksiját beviszem melegre), akkistöltő stb...
    - benzines fűnyíró
    - nagynyomású mosó (ebből elvileg kinyomtam a maradék vizet)
    - hűtőszekrény (ez nincs áram alatt, csak kint tárolnám, ha nem lesz baja)

    De a fő kérdésem a hűtő lenne, a többivel gondolom nincs gond. Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák