Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1967 üzenetére

    kétszer válaszoltam már telefonról, tegnap és ma is, minkétszer elszállt az éterbe, hátha notebookról ( :

    szóval, gondoltam h nem az alulról locsolás miatt tetszik a magaságyás:) viszont locsolást meg lehet oldani csövezéssel is, nem kell manual locsolni, cső bevisz az ágyás oldalán, felül ki megy, rácsatlakozik az osztó csövezés, mint akár normál ágyásokban is, szóval ugyanúgy kinyitod a salgot, és ha akarsz kapirgálhatsz ( :
    lehet ezt fokozni automata rendszerekkel, nálunk is terv volt, akkus értelmest 50e körül néztünk, nem máradt rá pénz ( : pedig ahogy számolgattam, jelenleg a locsolás viszi el a legtöbb időt, fűhöz van öntzőfejünk, de a hátsó nöbényekhez az nem jó
    kövekből lapokat néztem, olyan tömbnek nagy a tömege, amire kényelmesen le is lehet ülni, ahhoz ember is kell aki mozgatja ( : magamban kevés vagyok, oda is kellene szállítani, szóval zűrös
    ludovika park mellett van a ház, gyönyörű tömbök vannak a természettudományi múzeum előtt, de ha nekem adnák ingyen akkor sem lennék túlzottan kisegítve velük ( :
    kertészekben találhatsz, tavaly egyik ozáisban láttam nagyon zépeket, egyik kinti eladó azt mondta apróért' odaadják, évek óta ott van kinn, senki nem viszi, benn kiderült az az apró 16e ft/nm ( :
    solnhofeni mészkő viszonylag olcsó, különböző méretben és vastagságban lehet kapni, akár tüzépeknél, obikban is van, amit a kertészetben néztem azok más fajták voltak és több cm vastagok, kinti járdának is jók
    egyébként nagy eséllyel a virágoskert az marad terv, ahogy a szomszéd srác is mondta, ha lenne igény rá akkor tennének érte, de nem tesznek, ahogy sokan mondták ezt se érdemlik meg ( : csak a magunk kedvéért csináltuk, és ennél több gondozás részemről már kösz nem, kertgondozót megfizetni az meg ugye nem megy, ha pénzért kellene csinálnom havi szinten nem 20e lenne mint amennyiért a srác csinálja
    inkább majd a gömb tuja környékét upgradelem, összeszedem a füvek körüli tujákat és átköltöztetem a díszköves részbe őket, van kék, zöld, extra világos zöld, arany, sztem nagyon ütős lesz a kék és zöld csenkeszek és babérsom mellett, no meg kevesebbet kell őket locsolni, az a szeglet ahol vannak kapja a legtöbb napot és meleget, és úgy vettem észre a kövek segítenek a páratartalmat is ideális szinten tartani a tujáknak, gyorsan elpárolog róluk a víz, hátulra meg mennek még füvek és kész, azokat nem kell olyan sűrűn locsolni és jól bírják a szárazságot is jellemzően
    magaságyás kapcsán megnéztem pár videót, egyikben ágakat és szalmát ratak legalulra, h elbomolva hőt és tápanyagot fejlesszenek, én mulcsot raktam az ültetőgdrök aljába, arra marhatrágyát, és arra mulccsal összekevert földet, lehet ez is segített a tujáknak és többi növénynek az első tél sikeres átvészelésében
    ma voltam kinn, levágtam az árnyékliliomok elszáradt virágait, hortenziák elfásodott ágait, még belőlük _kell_ szereznem, nagyon mutatósak, nem is drágák, több fajta árnyékliliom a hortenziák körül az meg mindentvisz' ( : és a virágaik is szépek, az "alap" liliomnak illata is fergeteges, többieknél nem éreztem
    a kánnámon hatalmas virág van és több bimbó is van rajta, kb 1 hónapja vehettem, magasságra kétszer akkora, terjedelemre háromszor mint volt, vele se kell különösebben foglalkozni, ebbe a kertbe ilyen virágok valók
    nagy eséllyel már nem fogok abba a házba beköltözni, úh úgy csinálom minél keveebb gondozás kelljen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák