Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toncos

    tag

    Sziasztok!

    Kérdésem a tisztes társasághoz, hogy pót párnára és védőszivacsra ismert-e valami bejáratott forrás. Egy Superlux HD-330-ashoz (~Beyer DT-770?) keresek plüss, valamint egy Sennheiser HD-202-höz akármilyen cserepárnákat, de aprón nem leltem. Jó lenne, ha itthon tudnék venni, és nem kellene ebayezni.
    Előre is köszi a segítséget!

  • Toncos

    tag

    válasz Toncos #48273 üzenetére

    Természetesen utángyártottra gondoltam, tuti lehet márkaboltból is venni, többért, mint a fejhallgató értéke...

  • Toncos

    tag

    válasz .DLL #48276 üzenetére

    Hát ha meg kellene venni, én sem ilyet vennék. De ezt még mindig olcsóbb 1200-ból rendbe tenni, mint 8-10000-ért venni egy jobbat, plusz nem gyártottam szemetet... Amint teszek rá új jacket, meghallgatom (sok éve nem volt a fejemen), de arra, hogy munkában 20 percenként levegyem a fejemről, mert csörög a telefon, szerintem jó lesz.

  • Toncos

    tag

    válasz .DLL #48280 üzenetére

    Hát, ez az állapot nekem sincs messze, de azt a szivacsot nem merem már a fejemhez érinteni... :)
    Akkor marad az ebay, köszi az infót.

  • Toncos

    tag

    Sziasztok!

    Irodába keresem a régről előkapart Sennheiser HD-202 utódját. Valami hosszú távon is kényelmeset (nagy fej, közepes fül kombóra), könnyen hajthatót (notebookról menne), jazz-rock-metál vonalra (munkában inkább lazább stílusokra, valami kellemesen dinamikus-részletes hangzást), zárt kialakításút. Az ajánlott listából megtetszett a Pioneer SE-MS5T, viszont lenne vele kapcsolatban néhány kérdésem, amiről kérném tanácsotok:
    - Az a bizonyos "U-hangzás" mennyire jó a fenti felhasználásra?
    - Léteznek ehhez vajon plüss párnák, meg úgy általában pótpárnák? Sajnos egyáltalán nem találtam, és nagyon utálom a foszló műbőröket...
    - Van alternatívája a fenti szempontokkal, ami esetleg olcsóbb is? Beyer DT-235 (tudom, hogy az supra)?

    Előre is köszi!

  • Toncos

    tag

    válasz Toncos #75287 üzenetére

    Ha esetleg valakinek a pótpárnára van ötlete, megköszönném, ugyanis az elmúlt 1 napban 0 találatot értem el a gugli/ebay/amazon tengelyen (az azonos formájú típusokra is kerestem már), és ha idővel nem tudom cserélni a kirepedező eredetit, akkor meg sem veszem a fülest...

    [ Szerkesztve ]

  • Toncos

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsotokat kérném.

    Röviden:
    Mivel a Takstar TS-671 megszűnt létezni, ahogy látom, mi most az alternatívája? HI-2050? Azt se nagyon kapni itthon, de külföldön sem nagyon láttam (lehet, hogy jobban kell keresnem)...

    Hosszabban:
    Van egy Superlux HD330-am, meg mellé itteni javaslatra egy Musiland Monitor 04 MX-em. Szeretem őket, de egy ideje néha-néha ránézek a Takstar TS-671-ra, mert a fentiek után/mellett vágyom valami könnyedebb hangú cuccra. Most azt látom, hogy ez a füles megszűnt létezni, és talán van vásárlási ingerem, ezért tanácsotokat kérem.

    Szempontjaim:
    - Otthoni zenehallgatásra kellene: elsősorban hangszeres zene (pop-rock, rock, metál, prog a skála), elektronikus kevésbé (meg arra ugye ott a punchy 330)
    - Kényelem: ez a kerek kosár kicsit nyomja a fülemet, hosszúkásabb a jó (Pio SE-MS5T van munkában, az tök jó). Meg a 330-as elég szoros. Plüss párnát preferálom.
    - Hangban valami kiegyensúlyozott, dinamikus-részletes-levegős dologra vágyom, minden bizonnyal nyitottra, ami ebben a tekintetben észrevehetően jobb, mint a 330-as. Mélyben valamivel tuti kevesebb lesz, ezzel tisztában vagyok.
    - Forrásból legyen neki elég, ami van.
    - Árban 20e a lélektani határ, 30-ig kikacsintok, de az már fáj. Igazából nem alapszükséglet ez most nekem.
    - Újat preferálom, de szóba jöhet használt.
    - Nem kínai gyártótól mik az alternatívák? Van mostanában egy minimalista protekcionista hajlamom... :B

    Előre is köszi!

  • Toncos

    tag

    válasz Gzula[HUN] #88783 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm válaszod!
    Csak circum érdekel, bocsi, azt nem írtam, meg az Omnitronicot kifelejtettem, pedig már olvastam itt róla. Nem az a fő szempont, hogy hogyan néznek ki, de ez, meg az ISK nemhogy nem szépek, de szerintem egyenesen rondák. :D Viszont ez a Philips szimpatikus, és még többen kényelmesnek is mondják külhonban.
    A HD-330-asom után szeretnék valamit, ami nem ennyire döngölős, hanem kicsit könnyedebb, részletesebb, esetleg dinamikusabb. Ez a hármas (SHP-600, HI-2010, SHP9500) előrelépés lenne ebben a tekintetben ehhez képest, illetve milyen lehet a Pio SE-MS5T-hoz képest? Sajna nekem csak ezek a referenciáim, még azokat a cuccokat sem ismerem, amikhez a Philipset a külföldi tesztekben hasonlítják (pl. HD85x).

    #88790 Bodz
    Neked is köszönöm az inputot, de sajna az a füles alkuval is több, mint amit most rászánnék erre a dologra, pláne látatlanban, egyelőre csak kísérletezek. Szerencsére tudnám, ha akarnám, de annyira nem akarom. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Toncos

    tag

    válasz Gzula[HUN] #88805 üzenetére

    Sajnos kevés a referenciám, a fejlhallgató-kérdéssel csak akkor foglalkozom, amikor vásárlási ingerem van, így csak a (kevés) saját cuccomhoz tudom hasonlítani. Az MS5T elsősorban a kényelme miatt maradt meg, elsőre annyira fura volt nekem a hangja, hogy majdnem rögtön eladtam (a mély alja egy elmosott brummogás, a tetejének viszont nincs igazán ereje; elkönyveltem, hogy akkor ez lehet az U-karakter), aztán megszoktam.

    Ezt a Philipset asszem megpróbálom. Otthonra is a kényelem most szempont lett, és ebben ez elég jónak tűnik, a hangja meg akár jó is lehet, de legalábbis más, mint az eddigi, így azt is megtesztelem. Köszi az ötletet!

    És bizony, boldog karácsonyt mindenkinek! :)

  • Toncos

    tag

    válasz Gzula[HUN] #88819 üzenetére

    Philips SHP9500 - bocsi, hosszú lett... :B

    Fél napja a fejemen van, és egyelőre úgy látom (képzavarral), hogy egyértelműen jó döntés volt.

    Kényelemre tök jó, azzal a két kitétellel, hogy ez a laza szövésű műanyag huzat valóban elég gyorsan bemelegszik, illetve a a szorítóerő éppen elég, tehát ha megbillentem egy kicsit is a fejem, akkor megmoccan, ha magam elé nézek, akkor meg elkezd lecsúszni. De nem bánom, a kényelem fontos szempont volt.

    Hangban nem tudok avatott véleményt alkotni, mivel nem foglalkozom rendszeresen a fejhallgatókkal, csak ha vásárlási ingerem van, és a saját referenciáim is alsó(bb) kategóriásak.
    Mindenesetre nekem nagyon tetszik, a HD-330-hoz, és az MS5T-hez képest egyértelmű előrelépésnek érzem, kb minden területen, de majd még egy összekóstolást megpróbálok csinálni.
    Ami nagyon tetszik, hogy sokkal részletesebb, nemcsak a hangszerek elválasztása, hanem az egyes hangszerek hangja tekintetében is (fúvósok recsegése, elektromos gitár zsizsegése, lábdob csattanásának magasabb zöngéi, amik elsőre feltűntek). Hangképre a közép/magas nyilván jelentős, pergőütések pl. elég határozottak, de kb. egy esetben volt csak, hogy kezdtem soknak érezni. Mélye dinamikára tetszik, mennyiségre bizonyos esetekben elég (érdekes, döngölős elektrós cuccoknál nem hiányzott több, inkább gitárzenékben), de azért átlagban kicsit több nem árt.
    Egy szolid EQ-val (egyszámjegyű dB-k) kicsit emeltem a mélyen ott, ahol mérések szerint beesik. Hogy ehhez képest a Musiland Monitor 04 MX, amiről megy, mit csinál vele, persze fogalmam sincs. Nekem így tetszik, az erényeit nem vesztette el, kereknek hallom az egészet, szerintem így fogom használni, de majd kísérletezgetek még kicsit.
    (Btw erre mit javasolt használni, ha a külső DAC-hoz a Windows nem ad EQ-t? Én ezt próbáltam.)

    Tök jó, hogy pontos most téma a tér, mert ugye árában ennek a terét nagyon szoktál dicsérni. Én meg arra jutottam, hogy hallanom kellene valamit, aminek tényleg nagyon jó a tere, és megtanulni meghallani A teret. A Sluxhoz képest sokkal lazább ebben a tekintetben (ez cél is volt), különösen széltében nagyon "látványos" tud lenni egy széltől szélig söprő dob-fill, meg ott hallok távolságokat, de elsőre mélységben és magasságban nem volt olyan, amit nagyon jelentősnek hallottam volna. Az éneket én is közelinek hallom, ezt írták is róla.

    Majd ha haza tudom hozni az MS5T-t, akkor képességeimhez (és időmhöz) mérten megpróbálom összevetni ezt a hármast (ha már ilyen rendesen válaszolgattok nekem időről időre, akkor adjak is valamit a közösségnek :DDD).

    Most azt mondanám, hogy a HD-330-hoz képest (itt, most, nekem) egyérteműen jobb, de az olcsóbb is. Nekem használtan (meg egyébként vámot megúszva külföldről sem sokkal több) ez annyiba került, mint 1-2 éve az MS5T újonnan (20k), ebben az összevetésben annál is egyértelműen jobb (tudom-tudom, zárt/nyitott, de ehhez tudok hasonlítani).

    Remélem, valaha valakinek hasznára válik ez a fél órányi iromány. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák