Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #15333 üzenetére

    Mindez mindenki számára nyilvánvaló, nem a témához tartozik.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #15333 üzenetére

    Kammerer-monológ a címzettnek, és azoknak, akik elolvasták a címzett hozzám intézett korábbi szövegét.

    A szerkesztetlen hozzászólásodra válaszoltam, ezért nem szerencsés, ha utólag átszerkeszted, részben éppen a válaszom függvénéyben, mert így a válaszom értelmetlenné válik.

    "...hosszasan taglaltad hogy az audiofool népség a bejáratott kísérlettel és tapasztalattal "bizonyított" dolgokat elfogadja és egyértelműnek veszi." Ugyebár nyilvánvaló, hogy semmi ilyesmit nem taglaltam semmilyen terjedelemben, hanem ha már taglaltam valamit, akkor éppen ennek az ellenkezőjét, az állandó megkérdőjelezést, és az erre alapuló módszert. Nem véletlenül, hanem nagyon is szabatosan használtam a tudományos paradigma fogalmát, amit te is ismerhetsz, ha tanultál mostanában tudománytörténet-tudományt, lásd Thomas Kuhn-t, aki bevezette ezt a terminus technicust a tudománytörténet-tudományba. A tudományos paradigma ideiglenes "nagymodell", az éppen aktuális tudóstársadalom, azaz a tudományos nyilvánosság ideiglenes közmegegyezése arról, hogy az adott tudományterület aktuális eredményeit milyen aktuális tárgyalási keretbe foglalva kezelik, addig, amíg az új eredmények alapján egy vagy több új paradigma ki nem szorítja az éppen regnáló paradigmát vagy paradigmákat. A tudományos paradigma az ideiglenesség, az igazsághoz való közelebb jutás használati eszköze, nem pedig az örök igazság elfogadottságának az eredménye - az örök igazság a vallások területe, természetesen szinte minden alól vannak kivételek. Én sose voltam vallásos semmilyen formában, én is és az általam hivatkozott "hifitudós" "audiofilek" paradigmákat (és "kismodelleket") használnak, folyamatosan kísérleteznek és megkérdőjeleznek, nem pedig örök igazságokat elfogadnak - kivétel persze szinte minden alól van. Nem állítottam, hogy amit "mondunk", az axióma lenne, hanem paradigmát említettem, ami igeiglenes, addig is, amíg nem jön újabb paradigma, - megjegyzem, az újabb paradigma keletkezésének oka esetleg a tömörített formátumok kezelésének fejlődése is lehet, lásd még például a bithelyesség versus "bithelyességnek látszás" aktuális kérdésköre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák