Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llacee

    őstag

    Sziasztok!
    Mi a véleményetek a következőről:
    Van egy Dell 5050Micro gépem [link] i7 7700T 256gb nvme, 16gb memória HD630 integrált GPU.
    Alapvetően van külön desktopom, de ezen a kisgépen szoktam dolgozni a nagyobbik gyerek addig játszik a másikon.
    Viszont mostmár indőnként a kisebbi srác is szokott játszani és pl Minecraft Dungeons a kis Dellen nem igen megy 20-22 fps fölé.
    Méretben a konyhába nem szeretnék ITX gépet, ezért körülnéztem van-e valami normálisabb NUC, nem kell full gamer csak, valamivel jobban fusson a játék.

    Úgy láttam Intel NUC8i5 már Iris Plus 655-el van szerelve, 8G memória, meg egy elfekvő nvme van itthon hozzá.

    Ugyan néztem tesztet, de szerintetek észrevehető lenne ilyen alap minecraft, minecraft dungeons, stb játékoknál a különbség igp terén?
    I7 7700T és I5 8259u között szinte nincs cinebench alapján egyedül az igp.

    Pozitivum nuc-nál a tunderbolt3, bár egpu-val már inkább egy itx, viszont a dellben van internal speaker egész jó hanggal, nucban nincs (plusz doboz)
    Köszi!

  • Tothgera30

    Ármester

    Sziasztok.

    ProDesk, EliteDesk micro gépek között mi a különbség?

    "A pokol nem hely, hanem állapot"

  • Vasinger!

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egyelőre csak tájékozódás szintjén, de érdeklődnék, hogy van-e az én elképzelésemnek megfelelő PC konfiguráció. Észrevettem, hogy a laptopomat igazából dokkolva használom csak, így az akksi/monitor/bill/egér kombó teljesen feleslegessé vált benne és ezt a feladatot akár egy kompakt méretű asztali gép is el tudná végezni. Mivel tervezem néha szállítani, ezért a teljes méretű PC-t egyelőre hanyagolnám, ezért egy Barebone PC is ki tudná szolgálni az igényeimet.

    Főként szoftverfejlesztés, Photoshop/Lightroom és könnyebb játékokat kéne meghajtania. Nyilván csak integrált GPU jöhet szóba, de abból viszonylag combosabb kéne.
    Szívesen összeszerelném én magam is, de ha van valami ami out of the box is jó deal akkor annak se vagyok ellene.
    Egyelőre csak egy iránymutatást kérnék, nagyon árat se írnék, de a hardverelemek viszonylag újnak kellene lennie benne. :R

Új hozzászólás Aktív témák