Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lee56

    őstag

    válasz dezz #13213 üzenetére

    Ehhj, azt hiszem abban megegyezhetünk mindnyájan, hogy különbözik a Steamroller A és B, és mivel senki sem ismeri még részletesen, hogy konkrétan miben is, ezért szerintem ezen kár vitázni. :)

    No Comment

  • Fiery

    veterán

    válasz dezz #13213 üzenetére

    "A GDDR5 a DDR3-on alapul, ugyanazzal a memóriavezérlővel lekezelhető (kb. mint ahogy az AM2+/AM3 Denebnél volt, csak ott DDR2/DDR3)."

    Nyilvan lekezelheto ugyanazzal (bar azert nem ennyire egyszeru a dolog, de ne menjunk bele a reszletekbe), de pl. onmagaban a validalas es a BIOS implementalas miatt baromira nem mindegy, hogy egy CPU/APU DDR3-at tamogat (ahogy vegul a Kaveri 2.0 megjelenik hamarosan), vagy DDR3+GDDR5-ot. Azert valljuk be oszinten, a Kaveri sokkal nagyobbat durranna, ha GDDR5-ot (is) tamogatna. Ehhez me'g reszrehajlas sem kell, egyszeruen a marketing erteke is nagy lenne, pl. lehetne dobalozni sok GHz-es memoria orajelekkel es izmos savszelesseg ertekekkel. De majd a Carrizo (talan).

    "És igen, szeretnénk azt hinni, hogy a Kaveri 2.0 nem butább, hanem okosabb lesz, mint az eredeti. Szerintem nem kell ehhez vérfannak lenni."

    En is szeretnem ezt hinni, csak en kozben tudom az igazsagot. Ehhez meg nem kell masik oldalrol fannak lenni :)

    "És mi köze ennek a Kaverihez, ami viszont támogatja a HSA-t és egy teljesen másik vonal?"

    Alapvetoen baromi sok, hiszen a Kaveri mellett jol jott volna, ha az olcsobb termekek is HSA tamogatassal jelentek volna meg. Ha a Beema/Mullins nem tamogat HSA-t, akkor 2014-ben vegig csak a Kaveri lesz, semmi mas termek a vilagon, ami HSA-t tamogatna. Jo, persze, ott lesz a Bald Eagle meg a Berlin, de azok Kaveri pepitaban. A HSA sikere szempontjabol baromira nem mindegy, hogy hany termek tamogatja.

    "Tudod, egy idő után kicsit fárasztó az egyik irányba folyamatosan negatív spekuláció, a másik oldal dícsérgetése mellett."

    Es a Bay Trail? Azt megint nem olvasta el senki? Vagy azt csak nyugtazod, hogy igen, az Intel sz**t (marmint gyenge iGPU-t) csinalt megint, es lepjunk tovabb? :) Nem gond ez sem, csak tisztazzuk.

    "Aztán meg állj neki lefanozni őket ezért..."

    Nincs semmi baj azzal, ha valaki fan. Csak ne oltsa le a masikat csupan azert, mert o nem fan. De ez csak az en velemenyem.

    "Nos, én azt remélem, hogy a SteamrollerB jobb, nem pedig rosszabb, mint az eredeti Steamroller."

    Ezt egyszer mar eljatszottuk a Bulldozer kapcsan. Akkor se hitt nekem senki, mindenki csak remelte, hogy **rva jo lesz. Lehet remelni ismet, mar csak 1-2 honap, es kiderul minden. A Kaverinak legalabb annyi remenye van, hogy van egy iGPU-ja, ami nagyon jo, es jon a HSA (majd, valamikor, amikor vegre kesz lesz az implementacio a Catalysthoz).

    "Yutani: Ami azt illeti, nem ő a program aktív fejlesztője (a kóder). Szerintem ő a manager."

    Rosszul tudod. Ha nem hiszed, tesztelj le privatban. Kerdezz valamit, amire egy manager nem tudhatja a valaszt. De ha gondolod, be is ugorhatsz hozzank, megihatunk egy kolat egyutt, es ellenorizheted a kiletemet. No smiley.

  • Fiery

    veterán

    válasz dezz #13213 üzenetére

    "De nem is értem, hogy nem vagy tisztában vele, hogy az egyik a CPU modul mikroarchitektúrális kódneve, a másik pedig az egész lapkáé."

    Hogyne lennék tisztaban vele. Csupan en osszekotottem fejben azt, hogy a Kaveri 1.0-nak SteamrollerA magjai vannak, a Kaveri 2.0-nak pedig SteamrollerB magjai. Szamomra ez igy lenne logikus, kiveve persze ha a Kaveri 1.0 vs. 2.0 valtas egyaltalan nem az x86 magokrol szolt, hanem az uncore-rol vagy az iGPU-rol vagy barmi masrol, ami nem az x86 maghoz kotodik. De az egeszrol tul keveset tudunk, ugyhogy felesleges is ezt a csontot ragcsalni...

Új hozzászólás Aktív témák