Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    válasz hevizms #1895 üzenetére

    Olvasom olvasom, de nekem se megy a fejembe. Van töltés, de mégsincs. Töltőfesz rendben, akksi mégis merül :F

    Lehet írtátok már, de én néznék egy áramfelvételt lekapcsolt motor esetében. Annyi az egész, hogy nulla állásba rakod a gyújtáskapcsolót (tehát motor leállít, és nincs gyújtáson), az egyik sarut leveszed, a multiméternél átkötöd a vezetéket árammérő módba, és át is állítod persze a műszert (legnagyobb áramon kezdd, 10A megfelel), és bekötöd sorba az akksi és a levett saru közé. Ha nem mutat semmit, lejjebb teszed a méréshatárt. Ha csak egy kis áram is folyik, akkor valami leszívja állásában az akksidat.

    Persze itt jön a kérdés, hogy akkor ha van töltés, miért nem tölti vissza? Szóval ugyanezt a procedúrát csináld meg gyújtás mellett is, 10A-ről indítva. Nem tudom, mekkora áramnak kell folynia, de szerintem az 1A-t nem érheti el, ha csak gyújtáson van a motor (tehát se helyzetjelző, se tompított, csak gyújtás). Ha ezt megmérted, mondd el az eredményt, és megmérem én is az enyémen. Ha a tiéd fogyasztása arányaiban sokkal nagyobb, mint az enyémé, akkor valahova elmegy az az áram...

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Új hozzászólás Aktív témák