Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    Minden AMD és RADEON fun-t várok ebbe a forumba akik remek tanacsokkal tudjak ellatni az embereket kiemelten a gamer notebookkal rendelkezoket (hangsuly MSI gt 735)

    Kezdetnek 1 kis segitseget szeretnek nyujtani azoknak akiknek ien laptopjuk van mivel mar vagy 4 gepnel servizeltem ugyanazt a problemat ugyebar a turbo melletti tulmelegedes!!! Ezek a laptopok gyarilag nem megfelelo biossal rendelkeznek ugyhogy a a bios 1szeru frissitese (pl pendriverol akinek kell ebben help irjon pm-et) megoldja a problemat. A problema gyokere az alaplapi chip THRM homerojeben van mivel nem mer helyesen es a mernokok a noti ventillator szabalyozasat ehhez a homerohoz allitottak tehat ha nem mer a homerseklet felugorhat az egekig akkor se fog nagyon sebessegre kapcsolni a venti... ha ien problematok van akkor 1 everestel nezzetek meg a homerseklet adatokat es ha az egyik 2 celsius fokon standal akkor ez a problema ... ezt 1 bios frissites megoldja.
    Kulonben mielott megijedne valaki par gyari adat maximalis homersekletrol

    CPU (AMD ULTRA TURION X2) maximum core 120fok
    THRM maximum 100fok ( de ez 92 foknal kikapcsolja a rendszert fuggetlenul attol hogy mer-e a homero vagy nem tehat nyugi amikor kikapcsol a geped akkor meg kozelsem erte el a veszes nagy meleget...)
    GPU (hd 3850) maximum 110 fok nekem a rekord 82 fok volt hibas rendszerrel bios frissites elott... szal ezt nem kell felteni
    HDD maximum 65 fok ( ezt mar lehet felteni mer nem iigazan tesz neki jot a nagy meleg pl tartos 50 fok)
    AZ adatok msi-tol vannak supportba irtam emailt es ezzel feleltek...
    Szoval nem kell felteni forro feju a kicsike
    Mindazonaltalm en melegen ajanlok 1 jo hutopadot a nyari nagy melegbe nem rosz dolog.

    Minden erdekes infot varok es kerdest!
    MSI AMD FOREVER :D

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • vodkaboy22

    addikt

    Na gyujtottem nektek par erdekes adatot az en PUMA-mrol :D
    VISTA home premium 64bit fut rajta Kaspersky internet security 2009-el tehat a rendszer uresjaraton is nagy ram evo...
    A huteset kicsit megbuheralva :D vagyis + rezhutoborda erosebb ventillator de ugyanugy hordozhato :D mivel nem kell levennem a hatlapot... es a garancia matrica is megvan nekerdezzetek hogy honnan lepotyant 1 kamionplatojarol es felragasztottam 1ujjat tehat gari miatt se szolhatnak be... a hutes lenyege hogy 1 kb 60*55* 5 mm-eres rez hutobordat tettem a proci fole ahol csak a hovezetocsovek vannak gyakorlatilag.
    a venti meg max fordulatszama 5400 rpm es minje 2400 kozotte meg 4 fokozatban skalazza a laptop maganak terhelestol fuggoen az alap venti 4000 tudott es 1000 volt a minimuma ha jol tom ez gyakorlatilag ugyanolyan csak siklocsapagyas es erosebb motorja van ugyanazon a teljesitmenyen. Tehat a gep huto teljesitmenye nagyban megnott...
    A turbo drive-val meg 1 hutopaddal (3 *72mm 1800rpm-es venti) maximum terheles mellett is csak 72 fokot tudtam kihozni a gepbol pedig NALAM a max terheles az igy nezki... vista64bit alatt virtualboxban fut 1 winxp sp3 32bit amin 3dmark06 max grafon izzasztja amasinat ( vista szerint szabad memoiram 1 mb volt 99%ot megette :D) mielott barki is kerdezne a szobamban 26 fok volt

    A kis tuning hutes nem kerult sokba es max 200grammal novelte a tomeget a lapinak barmien eszreveheto nyom nelkul... megerte :D
    3dmark06 pedig 5956 pontot hoz 1680*1000-res felbontasban kozepes beallitasok mellett

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • Renato0128

    csendes tag

    válasz vodkaboy22 #2 üzenetére

    Szia vodkaboy22!
    Nem biztos, hogy jól vettem ki a szavaidból, de azt állítod, hogy a BIOS frissítésével a kikapcsolással járó túlmelegedés megszűnik?

    Magyarból csak négyes voltam, nézd el a hibáimat.

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Renato0128 #3 üzenetére

    igy van

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • (Darkwood)

    őstag

    Ez nem fért volna el az [MSI notebookok] topic-jában? :U

    Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

Új hozzászólás Aktív témák