Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ielektros

    senior tag

    Sziasztok, szeretnék segítséget kérni mert nagyon nem látom a fától az erdőt.
    Exchange server 2016 send / receive connector szívás.
    Adott egy új hardver pár hete raktam össze (semmi milliós cucc :N , xeon e3-1231v3 32GB RAM etc.)
    2012R2 Datacenter host,
    2012R2Std a Domain controller
    és egy külön 2012R2Std az exchange servernek. AD működik..
    A cégnél 2016 végéig sajnos nem tudunk normális internetet szerezni csak amolyan lakosságira van lehetőség. (dinamikus IP stb.) Dual WAN pfSense Router 1x 100/12Mbit "tv-kábelnet", 1x 16/1Mbit (ez januártól VDSL lesz 100/40). Lényegtelen.

    Küldés működik a web hosting cég SMTP szerverén keresztül. Direktben nem mert a dinamikus IP az mindenhol "blacklikst"-es. De ennek nem látom hátrányát. Ha lenne valami kérlek jelezzétek.

    A gondom, hogy sehogy nem jutok dűlőre az MX beállításokkal és az MX rekordok kuszaságával és az egész email fogadás szisztémájával.

    A séma a következő. (Az adatok és a domain valósak annyi, hogy nem a céges domain hanem a teszt domain ilyen célokra mint ami most van ha majd minden ok és értem akkor implementálom a céges környezetbe).

    local domain: ierobot.de
    regisztrált domain ierobot.de

    dinamikus IP pedig egy valami.ddns.net címre updatel.

    És itt már nem jutok egyről a kettőre. Én már semmit nem értek ezért nem szeretném leírni, hogy mi mindent próbáltam ki mert nem akarom senkinek a friss gondolatait megvezetni. :Y
    A local domain természetesen megváltoztatható nem ragaszkodom ebben a formában hozzá.

    5 nap alatt egy évet öregedtem ezért (is) minden segítséget nagyon köszönök előre. :R

Új hozzászólás Aktív témák