Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz [-HERO-] #99474 üzenetére

    :R
    Hatalmas köszönet az infóért!

    Tényleg megateszt volt.
    Ez csak a motorok fele volt, a másik csoport éppen gurult valamerre:
    Videó

    Tegnap "véletlenül" pont Kecskeméten jártam, és sikerült kipróbálnom két motort.
    Az egyik a Tracer 900GT (új, 2018-as verzió) volt, a másik az 1000-es V-Strom.
    kb 20 perces körök voltak, egy kis autópálya, és pár, Kecskemét környéki útszakasz.
    Nagyon vártam a Tracer-t, és furcsa volt rajta ülni. 183 centi vagyok, de olyan érzésem volt, hogy nem férek el rajta, valahogy elsőre minden rossz helyen volt. Ez talán érthető is, mert a mostani, 650-es V-Strom nagyjából a legnagyobb túraendúrók közé tartozik, már ami a méreteit illeti. Szóval, a Traceren sokkal előrébb ültem, ráadásul szerintem az ülés is előre lejt, a kormány keskenyebb, és szinte tök egyenes. Szokatlan volt rajta az üléspozíció, ezért nem is nagyon tudtam élvezni azt az időt, amit rajta töltöttem. Nekem túlságosan előre van tolva rajta az üléspozíció, próbáltam az ülés végére ülni, de az első motorfékre azonnal csúsztam rá a tankra. Furcsa, mert, amikor ki van állítva valahol, és csak ráülsz, akkor nem tűnik fel. Igen, a motorja az tényleg ott van a szeren, de a szokatlan testhelyzet miatt valahogy ez se adta úgy magát nekem.
    GT változat volt, amin van gyorsváltó, de nekem ez a gyorsváltó dolog se adta magát annyira. Oké, nem nyeleztük le szerpentinen, ahol talán számítana a gyorsabb váltás, de nekem akkor se kéne. Legalábbis ez a gyorsváltó nem. Normál közlekedés közben, alacsonyabb fordulaton váltás közben eléggé érezhetően ránt a motor, de, ami furcsa volt, csak akkor váltott a gyorsváltó felfelé, ha húztam a gázt. Sokszor emiatt fel se tudtam vele váltani. Ezért inkább hagytam a fenébe, és kuplungoltam.
    Ezzel szemben az 1000-es V-Strom. Sokkal inkább otthon éreztem rajta magam. Lehet, ez azért van, mert tizenvalahány éve a kistesóján ülök? :) Valamit nagyon jól csináltak rajta, mert érzésre sokkal finomabban jár, mint a mostani. Egyáltalán nem éreztem, hogy másfélszer akkora dugattyúk mozognak alattam. Csak amikor odacsavartam a gázt, de akkor nagyon :) És persze, mivel ezen jobban otthon éreztem magam, ezért jobban ki is mertem ezt próbálni. Alacsony (értsd 3ezer alatt) sem vettem észre, hogy olyan nagyon szar lenne, jó, mondjuk nem erőltetném vele ezt a fordulatot, városban tényleg nem érdemes vele a 4-est sem használni. Cserébe viszont az autópálya tempót megoldja kb 5000-es fordulatszámmal.
    Szóval, ha most lenne motorcsere, akkor nagyon is elgondolkodnék rajta, hogy megkockáztassam, hogy megszokom a tracert, vagy nem, és évekig kényelmetlenül ülök rajta, vagy pedig V-Strom 1000-st vegyek-e? Szerencsére nem kell döntenem, mert egy ideig még marad a szürkeszamár.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák