Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fattyu

    veterán

    válasz Zin #44378 üzenetére

    műszaki 2 év.
    biztosítás meg tőled függ nem a motortól. ( legalábbis jóval nagyobb részt ) teljesítményadóra meg van kalkulátor. de valami 15-17re saccolom.

    [ Szerkesztve ]

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • Archer

    őstag

    válasz Zin #44378 üzenetére

    Teljesítmény adó, biztosítás, van egy csomó kalkulátor a neten, két évente műszaki, ezek az állandó költségek.

    canniball: úgy is lehet, majd egy térképen bejelölöm, hogy merre érdemes menni :)

    mod: megelőztek

    [ Szerkesztve ]

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

  • Laraxior

    titán

    válasz Zin #44378 üzenetére

    Nekem friss jogsival, 2005ös, 92 LE-s motor biztositasa : 7200ft/ev, a gepjarmuado meg 15ezer egy evre. Muszaki 2 evig jo, de sokkal kevesebb mint az autoe, asszem 8k korul van.

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • Czimby

    őstag

    válasz Zin #44378 üzenetére

    Az, hogy áll a garázsban: 50e

    Ha karban is van tartva: 150e

    Kb ezek vannak:
    olajcserék (évente vagy Km-nél)
    fékfolyadék csere (évente)
    hűtőfolyadék csere (4 évente)
    Gumik (kb 2 évente)
    Lánc (kb 30e Km-ként)
    Gyertyák (12-24e Km ként)
    Légszűrő (1-2 évente)
    Fékbetét (2-3 évente)
    És még bejöhetnek hasonlók mint telószimmering + olajcsere, kormánycsapágy vagy bármi nem várt hiba, kiadás.

    Látom téma a szelephézag ellenőrzése, Általában nem kell 24e nél, de mégis ajánlott mert, nem tudhatod nem-e pont a te motorod a kivétel amin kellett volna...

    És az is lehet, hogy 24e nél még határon belül van, de 48-nál már lehet tűrésen kívül esik és ha autópályán jól megkergetik akkor még baj is lehet belőle...
    Mert ugye a szelephézag nem nőni, hanem csökkenni szokott, és ne adjisten kifújhat, kiégetheti a szelepet.

    És ha esetleg valki számára érdekes lehet, hobbi szinten(mivel van rendes állásom :DDD ) szoktam motorokat szerelgetni:

    Szelephézag :)) (Még egyszer sem kellett tömítés cserélni amit én szereltem, vigyázok rájuk, majd letisztítva a szükséges helyeken pasztázva kerülnek vissza)

    Szinkron karbis/injektoros motornál is szükséges a tévhitekkel ellentétben, injektorosnál csak az alapjáratot befolyásolja, de ha nem tudod miért hullámzik miután sportdobot tettél rá hát ezért...

    Fékbetét csere(nem csak régi ki, új be, a nyerget/dugattyúkat fémtisztára takarítom)
    Fékfolyadék csere (vákuumos légtelenítővel)
    Fém fékcső szett beszerzése/felszerelése!

    Blokkba, és teleszkópba nem nyúlok bele, mindkettőre megvannak az arra szakosodott profik, megfelelő szerszámozottsággal. (Telóknál tudom ajánlani a Zenith Racinget, mivel olcsóbban dolgoznak mint pl a szalonok de az elvégzett munka sokkal minőségibb, ha pedig a blokkba is be kell nyúlni akkor Végh Jana alias VéghTech vagy Agó azaz Ago motors, mindketten foglalkoznak tuningal is ;) )

    Ezeken kivűl szinte bármivel kereshettek apróságokkal is pl olajcsere stb
    Elektronikai problémákkal, vagy pl fokozatkijelző beszerelés ha neked nem menne.
    Sportmotornál akár a futómű személyre szabásában is tudok segíteni.

    Ipari minőségű szerszámaim vannak, szóval nem nyalatom szét a csavarokat meg hasonlók. :N

    Mindent a lehető legigényesebben csinálok meg, és baráti árakon, de azt nem tudom garantálni, hogy bármikor hip-hopp mert ugye nekem ez csak hobbi a rendes állásom mellett.
    De ha úgy van lebeszéljük és egy mátrai túrával akár össze is kötheted a dolgot, mivel a Mátra lábánál lakom. :))
    Általában sportmotorok (Jellemzően GSX-R ) szoktak nálam járni, de volt már itt verseny Supermoto, 124-ös 4T kismoci szóval bármi jöhet csak ne kínai legyen :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés