Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz fattyu #42963 üzenetére

    "Fillérekből" szeretném megoldani a dogot, mert vékony a buxtárcám, viszont a tervezett jövő évi erdélyi útról (transzfogaras included) valami nagyon jó minőségű túravideót kellene haza hozni.

    szerk: GoPro-t tartozékokkal nem kölcsönöznek valahol? (valószínűleg ezen egyszeri alkalommal kellene a kamera).

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • .mf

    veterán

    válasz fattyu #42963 üzenetére

    Nos...
    Egy Mobiushoz hasonlót vettem, a Topcamet, mivel annak van közvetlen és lag-mentes videó-kimenete (fpv-s quadkopter reptetéshez nem árt a lagmentesség, a Mobius pedig sajnos 100-150 ms-t hozzáad). A tesztek, összehasonlítások Mobiushoz hasonlóra hozták ki, és bár nem annyira közismert, mint a Mobius, fpv-s körökben eléggé ismert.
    Megjött ősz elején, felraktam motorra, aztán kiderült, hogy
    1. k..va gyorsan lemerül: első éles bevetésén nettó 25 percet vettem fel vele, és még vagy 20 percet volt stand-by. Otthon utána csurig töltöttem majd elindítottam: össz. 41 perc és leállt... Tanulság: csak cserélhető akkust.
    2. a kép fullszar volt, de nem a szenzor, nem a tömörítés, hanem a fókusz miatt. Totál életlen. Láttam már szétszedett képét, szabvány M12x0.5-ös obi van benne, nosza hajrá, szétszedem és beállítom. Erre ezek a gyökerek nem a rögzítőcsavarral rögzítették, hanem ragasztóval, vastagon, hogy még véletlenül se lehessen javítani... Megy vissza, de nagyon félek, hogy a cserepéldány is ilyen fos lesz. Lehet, hogy olcsó, de szar.

    +1: motorra felrakva alapjáratnál nagyon rezgett, de fordulaton, menet közben már jobb volt. A hang viszont... van valami beállíthatatlan auto hangerő-beállító. Eredménye: álló helyzetben a leghangosabb a motor járása, menet közben az erős menetésztől szinte elnémítja a felvételt.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák