Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fattyu

    veterán

    válasz Daywalker #25035 üzenetére

    ja. mindenkit megtanulta oktatáson mitököm a sikkes elindulás. ehhez képest se tükör se index.... semmihez.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • pakriksz

    őstag

    válasz Daywalker #25035 üzenetére

    " Ajánlom majd, hogy kb. 10 éves jogsival csináld végig a kérdéssort (úgy h a jogsi kézhez kapása óta nem néztél bele egyszer sem), meg fogsz lepődni, hogy mennyi mindent elfelejtesz."

    Így is van, bár a motoros kreszt próbálgattam neten most az autós ismeretekkel, 5-ből 4x 83%-lett (épphogy bukás), 1-en mentem át. (egyébként bizony pontosan ugyan az mint a B-s csak mint írtam a szituációs ábrákon autó helyett motor van, eddig egy láncállításos, meg benzincsapos kérdéssel találkoztam ami az autósban tuti nincs, de nem értem a szerelés miért tartozik a kreszbe egyáltalán...).

    De hogy miért nem sikerül annak a magyarázata egyszerűbb. Azért mert olyan szituációk is vannak a kreszvizsgás kérdésekben, amivel SOHA nem találkozhatsz a valóságban, így elég könnyű elfelejteni. Másrészt a kresz vizsga kérdéseket is a fent írt nem túl jóképességű, nem az érdemeik alapján kiválaszott emberek írják, így gyakran maga a kérdés érthetetlen, vagy a válasz hibás. Amikor az autós jogsit csináltam akkor is találkoztam az éles kreszvizsgán olyan kérdéssel, hogy több válasz is jónak kellett volna legyen hozzá, vagy egyszerűen marhaság volt (átmentem amúgy). Most pl gyakorlásnál találkoztam egy ilyen kérdéssel:
    (Nem tudom milyen oldalon volt, de lerajzoltam az ábrát, remélem egyértelmű hogy egy T kereszteződésről van szó, 2 autóról és 1 motorról, és hogy ki merre akar menni)
    A kérdés pedig az volt, hogy ki indulhat el elsőnek. A "B" nyilván nem, mert elsőbbség adás kötelező táblánál áll. Az "A" és "C" nem keresztezik egymás útját, ebből következik, hogy az "A" motoros, és a "C" autó egyszerre mehet, a "B" pedig az utolsó.

    Csakhogy lehetséges válaszok pedig ezek voltak: - Az "A" jelű, - A "B"-jelű - A "C"-jelű.
    A helyes válasz az lenne, hogy az "A és C egyszerre", de ilyen nincs. Így logikusan azt lehet gondolni, hogy 2 válasz is helyes(az is, de még is csak egy válasz ér pontot). Vagy ha valaki ismeri a szőrszálhasogató vizsgákat azt mondja a "C", mert közelebb van a kereszteződéshez pár centivel :D mint az "A". De a "helyes" válasz ami pontot ér az csak és kizárólag az "A", pedig az csak féligazság. Ilyenből tuti ván pár a kreszkérdéseknél.
    Szóval a kreszvizsgához kell valami tudás, meg magolás, vagy szerencse.
    Arról meg nem is beszélve hogy magában a kreszben(nem a vizsgakérdésekben, hanem a szabályrendszerben) is olyan következetlenségek vannak, hogy hihetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák