Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csongi

    veterán

    válasz macilaci78 #146227 üzenetére

    Tapasztalatlanságom+ puha első teleszkóp, kikönnyülő hátsó kerékkel blokkolva próbáltam kikerülni az előttem a fékbe álló suzukist, oldal dobozokkal.
    A manőver 80%ba sikerült. A 20% leszedte a balos dobozom és kiverte a hátsó lámpáját.
    Mellette álltam meg.

    A fékezése előtt a lámpa zölden világított, és a gázra lépve át akart érni alatta. Mentem vele, én is simán átfértem volna a keresztező villamos vonal túloldalára sárga szín alatt .A lámpa akkor lett piros, mikor lettem a lábam mellette megállva, a doboz meg mögötte :D .
    A szerencsém az volt, hogy a külső sávban ugyan ezt a manővert elkezdő autós be is fejezte, így pont üresen maradt a sáv ahol ténylegesen megálltam.

    A fejem majd eldurrant.
    Mondtam álljunk félre. Azt mondja hív rendőrt. Kérdezem minek, megsérült valaki?
    Nem, válaszolja. Mennyi a hátsó lámpa, kérdezem?
    Nem tudja. Adok 10 ezret veszel rajta kettőt, jó?
    Jó, válaszolja. De legközelebb legyek körültekintőbb, hívja fel a figyelmem.
    Rendben, igazad van, válaszolom.
    Csak legközelebb, miután látod a tükörbe, hogy mögötted egy motoros, mert belenéztél baszki, láttam mielőtt a gázra léptél, ne állj bele a fékbe 2mp múlva, mert még nagyobb paraszt leszel. (Idézve Mavericet. " Ne gondolkozz csak tedd!" :D ) Na ha akarsz most hívjál rendőrt. Elment.

    Megtanultam, autós mögött csak ott, ahol el is tudok menni mellette. Ha középen mögötte lehet, akkor dupla féktáv.
    Jól beállított teleszkópok és fékpedál nagyon hálás tud lenni. :)
    De az igazi hunyó mégis én voltam.

  • Topiccsendőr

    addikt

    válasz macilaci78 #146227 üzenetére

    Tavolsagtarto tempomat semmit nem csinal motoron, nem fog fekezni helyetted, korabban emlitettem, nem biztonsagi felszereles. Auton ilyet radaros tempomat stop funkcio csinal, siman tavolsagtarto tempomat nem.

    Explosión de dos tiempos

Új hozzászólás Aktív témák