Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • etnies

    senior tag

    Az O-, X-, Z- gyűrűt véded a kenéssel. Bejuttatni semmit nem tudsz, nem is arról szól a dolog, hanem a külső védelemről. Mivel a lánc és a lánckerekek kenve vannak, kevésbé melegednek fel, ezért kevésbé deformálódnak. A kenés rozsdásodást is megakadályozza, ami szintén tömítetlenséghez vezet egy idő után

    14 év alatt már többször is elgondolkoztam ugyanezen, sőt ki is próbáltam.
    Azzal a lánccal, amit nem ápoltam egyáltalán, két évet bírtam ki. Utána több helyen is megakadt. Amit ápoltam (kentem és tisztítottam is havonta egyszer), azzal 4 évet.
    A kenés és tisztítás a szakaszos megnyúlást is megakadályozta. Ha csak kened, de nem tisztítod a láncot, azzal csak pici pluszt adsz neki

    Szóval én kipróbáltam a ti elméleteteket és nálam megbukott.

    A tisztítást sokan brigéciollal meg egyéb módszerekkel javasolják, felejtsétek el. Egy lánctisztító spray sokkal hatékonyabb, egy tubus simán elég egy évre. Mennyibe is kerül? 3000 Ft? Nem kell fogkefézni sem.
    Lefújod a lánctisztítóval, hagyod öt percig dolgozni, aztán egy ronggyal megdörzsölöd a láncot.

    Az elméleteteket az sem támasztja alá, hogy azok, akik lánckenő szetteket használnak, elszaladgálnak egy láncszettel 6-80.000 km-et.

    "önmagam hite vagyok magamban"

Új hozzászólás Aktív témák