Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    válasz somi52 #33754 üzenetére

    Ja. Jó cucc. Viszont néha erősen függ attól, hogy van-e hozzá felrakva framework-res és melyik. Mert van benne egy olyan opció, hogy "install framework-res". Na most ez nem azt jelenti, hogy a telefonra, hanem saját magához (nem tudom jobban megfogalmazni). A 360 launcher új verzióját pl. nem akarta visszacsomizni, míg nem volt felrakva egy framework-res.

    Fordításhoz pedig a "Apk Translation Wizard"-ot használom, mert elég egyszer lefordítani egy apk-t és elmenti egy szótár fájlba, ahonnan a következő verzió fordításakor elő lehet szedni és fordítani. Azért nem jó ötlet egy másik verziójú apk nyelvi fájljait átmásolni, mert van, hogy nem ugyanannyi string van benne. Pl, ha lett az adott alkalmazásban valami újabb opció, akkor ahhoz új szövegek vannak az angol nyelvi fájlba. Ha simán átmásolsz egy másik verzióból egy magyar nyelvi fájlt, akkor ezek a szövegek nem lesznek benne, és ettől magyar nyelvre váltáskor az adott alkalmazás azonnal FC-zik a telefonon. Tehát akkor is benne kell lennie a nyelvi fájlban az adott stringnek, ha nincs is lefordítva.

    Az Apk Translation Wizard pont azért jó, mert a meglévő szótár fájlból képes az új apk nyelvi fájljában lévő stringeket lefordítani. Aminek nincs lefordított változata a szótárfájlban, azokat egy az egybe átemeli az angol nyelvi fájlból. Így, ha nem is magyarul, de legalább benne van a magyar nyelvi fájlban is.

    Az Apk Translation Wizard is képes kicsomagolni az apk-kat, de visszacsomizás nekem nem ment vele, mert az adott apk-t nem lehetett telepíteni a telefonra. Visszacsomizásra én az xdaAutoTool-t használtam. Az Apk Translation Wizard-ot csakis fordításra.

    Tehát nálam a fordítás menete: Apk Translation Wizard-al behoztam az adott apk-t, majd abban lefordítottam a szöveget, aztán "write XML". Ez után xdaAutoTool-ban is kicsomiztam az apk-t és a Apk Translation Wizard "projects" mappájából az xdaAutoTool-al kicsomizott változatba átmásoltam a "values-hu" mappát és utána az xdaAutoTool-ban csomiztam vissza az egészet.
    Ami miatt még jobb ez a menet, az az, hogy néha képek is vannak (ikonok, stb), amiket át kell szerkeszteni. Az Apk Translation Wizard viszont ezeket nem rakja bele az apk-ba, az xda viszont mindent visszacsomiz, ami az adott apk könyvtárában van.

    Így olvasatra bonyolultnak látszik, de nem az. "Élőben" is el tudom magyarázni mondjuk MSN-en, mert ott könnyebb élőben végigvezetni az egész procedúrát.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Aktív témák