Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • stargazer

    senior tag

    szeretnék valami motort. vívódok sokmindenen. a legtöbbet munkába járni használnám naponta (5 km kb oda). ha ezt nézem akkor egy robogó lenne a legjobb. de azért nem lenne rossz az sem ha olyan lenne amivel esetleg el tudnék döcögni anyámékhoz hétvégente főuton 20km-re. arra kicsit keveselném az 50 köbcentit. ahogy így olvasgattam a fórumot, a yamaha jog-ot sokan dicsérik. nekem is ezt ajánlotta egy haver ha használt robogó mellett döntenék. kicsit kis testűnek tartom, elég magas vagyok, lehet hogy kicsit nagyobb testű gép kéne láttam már hozzám hasonló magasságú emberkét ilyen kis robogón és elég hülye látvány volt.
    főuton ahol 90-nel lehet menni nem szivesen mennék 50-es géppel. még a kocsit is kegyetlenül megdobja egy mellettünk elhúzó kamion vagy akár nagyobb autó, és ahogy olvastam ezek könnyűek, könnyű borulni vele nagyobb szélben.
    nézegettem a derbi gp1-et abbol a 250-es lenne az aranyközépút sztem a kisrobogó meg a gsr között. lehet hogy horvátba is járnék motorral, ugyhogy arra meg jobb lenne egy nagyobb (gsr). nem tudom mennyire nagy motornak számít egy gsr. most fogom letenni a motoros jogsit. nem túl nagy falat kezdőnek egy ilyen motor? szivem szerint hamár nagymotorra teszem le a vizsgát akkor nagymotort vennék és lehet hogy a 250-es derbi is csak félmegoldás lenne, két szék közé ülnék a padlóra mert városba talán túl nagy, hosszabb utakra meg talán tul kicsi. én ugy érzem a 600-as géposztály nem olyan egetverően nagy dolog. én igazábol azt tartom középmezőnynek. sokmindent hallani. a régi motorosok azt hajtogatják hogy az ő régi 50 köbcentis simson star motorkerékpárjuk is vitte a 90-et, akkor ezek a mai korszerű robogók simán kell hogy vigyék. de ahogy olvastam ez nagyon változó. van akinél 60-körül van a vége, van akinél 80, de sokan tuningolják a motorjukat, ugyhogy nem kaptam tiszta képet. a fogyasztásrol se. valszeg leggazdaságosabb lenne egy 50-es robogó bár az is van akinél 2-t, van akinél 4-et eszik. a gsr ha nem öngyilkos módon megy valaki akkor 5-6 literrel elmegy. legalábbis ezt állítják. akkor már nem is annyira szembetűnő a különbség. 600-as motorrol mindneki csak lebeszél. mindenki azt hiszi hogy meg akarok halni...

    a másik, hogy bár ugy érzem hogy kegyetlenül szeretnék valami motort, tehát megdobogtatja a szivemet ha csak ránézek egy dögösebb járgányra, akkor sem lehetek biztos benne hogy meddig fog tartani ez a szenvedélyes hozzáállás. mindenki mondja hogy ne vegyek drága motort mert csak megunom, eladom, bukok rajta egy csomót. arra gondoltam, hogy bérelnék, idén nyárra, és ha nyár végén ugy érzem hogy jövőre is szivesen elővenném, akkor merhetem gondolni hogy hosszabb távú elképzelés lenne a motorozás, és akkor módosítanánk a szerződést részletfizetős vásárlásra.

    szerintetek?

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Aktív témák