Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ragazzo

    őstag

    válasz Viktor0610 #1 üzenetére

    Kolléga! Én azon a véleményen vagyok, hogy most már eléggé jó kamera van a telcsikben.Ergo, megéri digitális helyett is azt venni. Minden egy kézben van, nem kell külön fényképezőt venni. Mondom ezt én, aki nem venne digitálisat.Nekem egy Canon EOS 3000 filmes gépem van.És bőven elég is a céljaimra.

    Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

  • Gordiann

    őstag

    válasz Viktor0610 #1 üzenetére

    Aki az örömteli pillanatokat akarja megörökíteni a családról, vagy kirándulásról, bulikról, annak egy 2mpixel vagy nagyobb telefonos kamera is megfelelő. ''Emlékezni'' nagyon jól lehet ezekkel a képekkel is. A legújabb telefonok már jó kamerákat tartalmaznak.

    Aki viszont akár fotópályázatra készül, vagy vmi hasonló annak kötelező egy külön gép.
    A telefonos képeken akármilyen is az, azért nem olyan éles a háttér, vagy a képek szélei...

    DE:
    A jövőben elképzelhetőnek tartom, hogy gép minőségű kélpeket lehet készíteni telcsivel, de ez sztem még 2-3 év. ( lehet, hogy 1-2. :B )

    That is my vélemény. :R

    Ja a legfontosabb: a telefon mindig ott van az embernél, tehát nem szertartás ''előszedni a fényképezőt'' :D

    [Szerkesztve]

  • csiga997

    őstag

    válasz Viktor0610 #1 üzenetére

    A mobil fényképezők és a (digitális) fényképezőgépek közötti minőségi szakadék mindigis megmarad, pusztán annál az oknál fogva, hogy a mobilok egyre kisebbek lesznek és - a közkeletű vélekedéssel ellentétben - a fényképezőgép mint olyan nem kicsinyíthető.
    Az ''igazi'' fényképező továbbra is az, amit állványon, egy fekete rongyot a fejére borítva állítgat az ember, minden ettől eltérő kialakítás már megalkuvás eredménye.
    A minőségi kívánalmak természetesen egyéntől függőek és a fényképezős mobilok elterjedésével ezek egyre alacsonyabbak lesznek (vö: ma már olyanoknak is van fényképezős mobiljuk - mást nem is igen kapni manapság -, akiknek előtte sosem volt fényképezőjük és nem is tervezték soha, hogy vegyenek egyet). A kettő két egymástól jól elhatárolható területet fed le, minimális átfedéssel. Két egyező árú készüléket vizsgálva általában azt kapjuk, hogy az egyikkel kiválóan lehet fényképezni míg nem lehet telefonálni, a másikkal pedig kiválóan lehet telefonálni és valamennyire lehet fényképezni is. Akinek az igényei az univerzális felé hajlanak az megveszi a mobilt, akinek pedig az igényei speciálisak az megveszi a fényképezőt (meg a mobilt - hiszen mobilja midenkinek van.)

    Na, jól nem mondtam semmit. ;)

Új hozzászólás Aktív témák