Keresés

Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • V Rising teszt

    gp Két évvel ezelőtt nem várt sikert hozott a Stunlock stúdió számára a V Rising, és most minden földi jóval teletömve kiléptek a korai hozzáférés árnyékából is. Nézzük, mit is hoznak a teljes pompájú véres kalandok!

  • HYTE THICC Q60: a legvaskosabb vízhűtés

    ph Extrém megoldásokat és különleges külsőt vonultat fel a fiatal gyártó kompakt hűtője.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adris

    csendes tag

    válasz ngabor2 #957 üzenetére

    A Hajdú-Apróban nézd meg a robogó hirdetéseket, minimum fele nepperektől származik. Én is voltam egynél anno, de ezek 99%ban Olaszban már széthajtott, összevissza matricázott (vagyis tört :D) robogókat árulnak. Vagy olyanokat amikhez mutatóba se akad alkatrész. Szerintem magyar viszonyok között hülye aki neppertől vesz robogót. Civilizáltabb országokban ugyanis csak bejegyzett cég (vagy vállalkozó) lehet használtautó vagy -motor kereskedó, aki normálisan garanciát vállal az eladott árura. Vagyis ha hibás 3 napon belül visszaveszi, ha meghibásodik ingyen megjavítja, ha pedig kiderül hogy lopott akkor visszafizeti a vételárat. De külföldön nem is nagyon foglalkoznak használt robogókkal, az alacsony áruk miatt csak kis haszon érhető el rajtuk. Magyarországon meg ha használt autót kereskedőtől vásárolsz és kiderül hogy lopott, tőled az autót lefoglalják, a kereskedő meg széttárja a kezét, mondván hogy csak bizományos értékesítésre volt nála az autó. Garancia érvényesítése hasonló. Vagyis míg magánembertól vehetsz olyan robogót amit csak azért ad el mert nagyobbra cseréli, vagy meg van szorulva, addig neppertől főleg olyat vehetsz ami már eleve azért került hozzá mert már szarráment. Garancia meg ugyanúgy nincs rajta mintha magánembertől vennéd. Kivétel talán az olyan kereskedő aki japán konténeres robogókat árul.
    Bővebben: link
    De olaszt még ilyenektől se vennék. Olasz robogót csak exjugó cigányoktól vennék akik Olaszból lopkodják a vadiúj robikat az utcáról. De az meg illegális
    :D Mondjuk az adófizetők pénzét elherdálni meg saját zsebbe rakni is illegális, mégis minden magyar politikus ezt csinálja büntetlenül. Szal tud vki exjugó robogóárust? ;]

Új hozzászólás Aktív témák