Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siti

    senior tag

    válasz takacsbotond #67682 üzenetére

    sokat fogod a tájat nézni :D
    nekem az van, csak azért nem gyújtottam még fel, mert egy vagyont költöttem rá, de ez se a márka, se a típus számlájára nem írható, csak az én hülyeségem hogy egy lestrapált gépet vettem (olcsó+megjavítom még mindig olcsóbb mint a drága és azt is meg kell javítani alapon, de mára megdőlt az elmélet, bármennyi pénzt locsolsz rá, attól még 15-20 éves lesz, valami baja mindig elő fog jönni)

    100kg a gép, 4T, nincs lámpánál kilövök. ha emelkedik az út, akkor inkább előre se gurulok a lámpánál.
    Régi, használt és kopott lesz. Ha olasz import akkor meg lestrapált is, napi használati tárgy ott, nem dolce vita életérzés. Pláne az ET. és szerintem kevesen tudják, hogy 2e km/olajcsere (3e a gyári előírás?)

    ami jó: ketten is anyázva fogják feldobni a platóra, ha el akarják lopni (100kg). van hozzá mindenféle alkatrész, új és bontott. Adok veszek facebook csoport és kifejezetten vespa bontó is. Egyik se lesz olcsó cserébe. Szerviz könyvek is elérhetők az otthoni barkácsoláshoz de több típus specifikus szerelőt is fogsz találni, jellemzően sosem helyben. A 10 évvel fiatalabb LX is kb ugyan ez a technika. (kb csavarra megegyezik a kaszni alatt), forma ízlés kérdése, nekem mindkettő bejött, de erre volt pénzem, de inkább gyűjtöttem volna még, ma meg már lassan nem csak karban tartom, hanem restaurálom is. (magyarul megjelent a rozsda)

    ami fontos: olajszint rendszeres ellenőrzése (akár minden induláskor, pláne vásárlás után, ki tudja mit vettél, ha kell akkor télen lehet generálozni, úgyse megy vele a fázós ember). Van nívó pálca, vagy kis betekintő üveg. az utóbbi jobb. Hátsó fék felújítás drága, az elsőt húzd. A tárcsa sokáig bírja, betét meg fél óra cserélni. RMS márka egy átcsomagoló üzem, kínai után gyártott, lutri mit fog ki az ember. Bajaj India is gyárt (gyártott) vespát, ilyen cuccokat is ki lehet fogni (nekem talán a lámpa búrám az?) Az 50-es első lámpája helyére a 125/150-est szokták betenni, jobb a fénye, de én elvagyok a gyárival.

    vespa klub van, élet van, vespa world day-re ne 50-esel menjél, mert vége lesz mire kijutsz. A szezonnyitó túrát simán lehet teljesíteni 50-esel is, nincs akkor tempó.

    Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Új hozzászólás Aktív témák