Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MM

    őstag

    válasz 4264adam #85456 üzenetére

    NEM mondtam, hogy ajánlott kártya.
    NEM mondtam, hogy nem küzd artifact problémával.

    DE nem azért, amit írtál, TE voltál az, aki keveri a VRM-et a VRAM-mal, ezt javítottam ki.
    DE úgy tűnik hiába, mert kb mintha a falnak beszélnék.

    Ráadásul most már behoztad a képbe a "gyárilag emelt órajelet". De minek az órejelét is? Mert az ugye kimaradt. Elárulom, hogy a VRAM órajelről van szó, ami gyárilag emelt feszültséggel is meg van spékelve.

    (#85457) Asbee:
    "nem pedig de, hanem tényekről beszéltem. Ne akarjuk már egy toxic vagy vapor x-hez hasonlítani... "
    Ebben az az érdekes, hogy én is tényekről beszéltem, mivel nyúztam ilyen kártyát, egy nem túl jól, de azért MEGFELELŐEN szellőző (hangszigetelt) házban, és mint az előbb is utaltam rá, a VRM hűtése bőven elegendő. (értsd: 80 fokot alig lépi át tartósan Furmark alatt) A VaporX-eken (mint azt szintén korábban is írtam) tényleg komoly a VRM hűtés, de a sima Sapphire kártyákon (és ebbe a Toxic is beletartozik, amit szintén teszteltem ugyanebben a házban) már nem ilyen rózsás a helyzet, Furmark alatt lazán 100 fok körül izzadnak. Ettől függetlenül játékok alatt nem érik el a 90 fokot, így ez sem probléma, de azért acélosnak éppen ezt sem nevezném.

    Úgyhogy ha tetszik, ha nem, hasonlítom...
    Ettől még nem ajánlottam senkinek megvételre, nem is fogom, de azért zárójelben megjegyzem, hogy jópár ilyen kártya üzemel az ismerősöknél évek óta, és az is régóta tudott, hogy a szellőzésére figyelni kell.

    Úgy egyébként meg csak szimplán zavarnak a lazán - rosszul, vagy csak hanyagul - beírt megállapítások, amit 23 db Pistike olvasás utána alapigazságként azonnal tovább oszt 435 db Pistikének...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák