Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csiki_92

    aktív tag

    válasz gtamate2 #70069 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a Freesync-nek (és a G-syncnek is) az a lényege, hogy az adott sávon belül (pl 30-90 Hz) képes változtatni a frekvenciáját a monitor, megtartva a szinkronizációt. Tehát ha pl. a vga egy komplexebb jelenet során nem képes hozni a 90 FPS-t, hanem csak mondjuk 50-et, akkor a monitor képfrissítése is hozzáigazodik ehhez az 50-hez. Vsync mellett szerintem nem jár 100%-on a gpu, legalábbis a GPU-Z szerint (meg a fülem szerint) biztosan nem.

    [ Szerkesztve ]

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz gtamate2 #70069 üzenetére

    Köszönöm az érthető magyarázatot. Nekem ez a freesync nem tűnik akkora csodának így, bár lehet, hogy x év alatt megspórol pár Ft-ot a villanyszámlában, meg talán jó hatással lehet az élettartamra is. Meg egy kicsit hülyén mutathat, hogy van egy monitorom, amiben van ilyen, de másik kártyám van hozzá. A monitor miatt egyébként full HD felett lesz egy kicsivel a felbontás: a 21:9 miatt 2560x1080.

    A pcx-es nitro és az általad linkelt 960 között az órajelekben van eltérés? (Meg az 1 év garanciában, amit nem is értek, mert mind a kettő Gb)

    Mindenképpen hosszútáv lesz belőle, csak a nagyobb memóriás kártyákról van egy rossz beidegződésem még a régi időkből, amikor divat volt az, hogy a nagyobb memóriákkal szerelt példányok rosszabb időzítésű ramokkal voltak szerelve.

    Illetve a végére még egy kérdés, bár ez is csak régi beidegződés: anno az ati kártyák képe élesebb/szebb volt, mint az nvidia kártyáké, még windows alatt is látható volt a különbség. Ez még valamikor a Riva TNT környékén lehetett, azóta csak ati/amd kártyáim voltak, a másik oldallal nem is igazán foglalkoztam (részben mindig Ati kártyára kaptam ajánlásokat, így nem is kellett). Ebből maradt mára valami, vagy ez is már a múlté és ilyen téren is teljesen mindegy, hogy mit veszek. (Igazából a fogyasztás miatt is az nvidia felé húzok, bármennyire is csak ati kártyáim voltam az elmúlt ~12+ (?) évben.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • MM

    őstag

    válasz gtamate2 #70069 üzenetére

    "Hát igazából annyival jobb a freesync hogy ugye a fix 60 fps-re beállítja a képet hogy ne törjön meg, viszont a kártya ha csak pl 60%-kon jár közben akkor 60%-kon fog futni.
    A hagyományos vsync esetén pedig ugye 100%-kon jár mindenképp a kártya."

    Ne írjunk már le olyat magabiztos kijelentő módban, amiről halvány lila ... !!! :(((

    Röviden:
    V-Sync és Freesync között alapvető különbség, hogy míg előbbinél a VGA vár a monitorra annak fix képfrissítési frekvenciája miatt (ami lehet 60Hz, vagy amit bír a monitor / be van állítva), addig Freesync-nél ez pont fordítva van, a monitor képességei által behatárolt frekvenciatartományban (35-144Hz között, típusonként eltérő, sokszor szűkebb) a monitor igazítja a megjelenített képet a VGA által kiadott képkockákhoz.

    Bővebben:
    Már ott megdőlt az elméleted, hogy bekapcsolt V-Sync-nél gyakorlatilg SOSEM jár 100%-on a VGA. Ha pl 60Hz V-Sync ON esetén 60 képkockánál többet tudna a VGA, akkor le van korlátozva, emellett mindig megvárja, hogy a monitor új kép kirajzolásába kezdjen. Emiatt alap esetben is növeli az input lagot.
    Sokan - köztük én sem - emiatt nem is használják, hanem fixálják az FPS-t pl 60-ra és V-Sync OFF, ilyenkor a VGA nem vár "senkire". Ezért van, hogy a monitor elkezd kirajzolni egy képkockát fent, de közben a VGA új képet küld, így a képernyő alsó felére már a következp képkocka kerül. Ez okozza a képtörést (tearing), viszont az input lagot nem növeli. Arról nem is beszélve, hogyha elfogy a kraft, akkor sajnos "osztani" kell az eredti frekvenciát, így már csak 45 vagy 30 fps lesz kirajzolva, tovább növelve az iput lagot. De ekkor is a VGA vár, így nem jár 100%-on...
    Freesync / G-Sync esetén fordul a kocka. Mivel a monitor - a használható tartományon belül - a VGA-hoz igazodva rakja ki az egész képkockákat, a VGA sosem vár, így nem nő (vagy csak minimálisan) az iput lag, és képtörés sincs. A tartományon belül a VGA 100%-on dolgozik, de ha eléri a max. frissítést, akkor természetesen ő is malmozhat egy kicsit...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák