Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz bzoley #2734 üzenetére

    Nekem eléggé úgy tűnik, hogy a külső tuner nem a legideálisabb felvételre. Lehet, hogy ennél kevesebb macera van egy sima pci-os kártyával, bár ott, ha tv-t nézek fogyaszta gép is.

    Most egy FlyVideo3000-em van, de nem nagyon támogatja a 16:10 arányt, ill. a gyári driverrel/kezelőfelülettel folyamatosan lefagyott, úgyhogy most egy xp találta driver van fent, és dscalerről van kezelve. Így működik rendesen, csak sajnos felvenni nem tudok vele, mert a dscaler nem hajlandó rá. (régi szoftverével egyszer vettem fel adást, de azzal csak úgy lehetett, hogy előbb xp-ben hangbeállításoknál kellett valamit átállítanom, szóval nem lehetett egyből, mint egy vhs felvevő esetében, ez nagyon zavart. Szerinted ez csak a szoftver hibája volt, vagy minden tvtunernél kell így külön állítani, hogy vegye fel a hangot is?) Van valami olyan ingyenes program, ami fel is vesz- lehetőleg azonnal, ilyen állítgatások nélkül?

    Amúgy 16:10 arányú monitor mellé milyen tunert érdemes venni? Sajnos ezt hiába állítom más arányra, akkor egy rakás adó képéből levág, vagy torzít, szóval marad a 4:3, amit egyes adókon még vertikálisan is kicsinyít. 4:3-as monitorral mondjuk ilyen gondjaim nem voltak. Remélem van valami olyan darab, amit már kifejezetten 16:10 támogatásra is terveztek.

    Megint sikerült feltennem egy rakás kérdést:) (de mivel pár hete meghalt a vsh felvevő, úgy döntöttem elkezdek merevlemezre felvenni inkább, csak nem nagyon akar sikerülni...)

Új hozzászólás Aktív témák