Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Jelenleg egy Samsung 830-as, 64 GB-os SSD van a gépben, és a legnagyobb megelégedéssel használom immár lassan 5 éve. Most viszont ideje lesz lecserélni. Szó sincs arról, hogy kidobnám, pusztán csak eljárt felette az idő, valami modernebbet szeretnék rendszermeghajtónak, ez meg maradna játékra, amíg még megy.

    Szóval, egy olyan SSD érdekelne - lehetőleg Samsung, mert eddig az bevált -, ami az adatlapomon lévő konfigurációból ki tudja hozni a maximumot. Viszont nem melegszik annyira, hogy vennem kelljen rá külön egy hűtőbordát is... lássuk:

    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?

    - Lehetőleg 40K alatt maradjunk, efelett csak akkor, ha valóban megéri a különbség, max. 45K-ig.

    2. Mekkora SSD-re van szükség?

    - Mivel csak rendszermeghajtónak kell, ezért bőven elég lenne a 64 GB-os is, de ha csak 128-as van, az is jó. 256-os viszont nem kell, felesleges lenne.

    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?

    - Asztali gép (konfiguráció az adatlapon), a csatolófelület pedig vagy SATA3, vagy M.2. De attól függ, megéri-e az esetleges felárat a M.2-es csatoló. Ha nem gyorsul tőle a gép érezhetően, akkor elég a SATA3 is.

    4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)

    - ASUS Sabertooth Z170 Mark 1

    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)

    - 5 év legyen rajta.

    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?

    - Többnyire átlagos felhasználásra, operációs rendszer alá, de szeretném, hogy minél gyorsabb legyen tőle a gép működése. Gondolok itt a bootolásra, újraindításra és ilyesmire.

    Köszönöm szépen előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Emperor_ #43482 üzenetére

    Ok, köszi szépen.:)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Megjött végre a kicsike. Végül mégis úgy döntöttem, elég lesz az EVO is a PRO helyett, így megspóroltam 10K-t, amire szükség lesz egy későbbi fejlesztéskor.:)

    De azért az durva, mennyire megváltozott a trend 5 év alatt, és sajnos nem előnyére...:(

    2012-ben vettem a 830-as SSD-t, akkor még tartozékként mindent mellékeltek hozzá, ami csak szükséges lehet a gépbe való beépítéshez és üzembehelyezéshez. Kaptam beépítőkeretet, csavarokat, SATA-kábelt, tápkábel-átalakítót, CD-t, leírást, valamint egy teljes verziós Norton Ghostot.

    Most meg semmi sincs a dobozban, csak maga az SSD, egy garanciális és beszerelési útmutató, valamint a driver CD, amin gondolom a Magician szoftver telepítője van.

    Ránézésre is feltűnő a különbség, egyedüli tétel, ami javult, az az ár, ugyanis akkor a 64 GB-os 830-as SSD-ért 36.400 forintot fizettem, most pedig 27.780-ba került a 250 GB-os.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák