Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz lgabci #49346 üzenetére

    Szerintem ha sérül a FTL, akkor nem másik blokk tartalmát kapod vissza, hanem vagy semmit, vagy valami teljesen random adatot. Ez ugyanannyira elméleti eset, mint az ECC memória hiánya. A konzumer szegmens sose támogatta az ECC-t, mégis az emberek 99,9999%-a elvan nélküle, ha valahol memóriahiba is lép fel, azt azonnal észrevenni fagyás, újraindulás, kékhalál, kernel panic, stb. miatt. Ugyanígy SSD-n is marha gyorsan észre fogod venni, ha nem működik jól.

    Én már számtalanszor áramtalanítottam SSD-t intenzív írás közben, ami nagyon nem javallott. Volt, hogy 5 mp-ig nyomva tartva a kikapcsológombot, volt, hogy USB-s adapterről (amelyről egyben a tápot is kapta), beragadt Win10 frissítés közben, amikor csak értelmetlenül darálta a lemezt, lerángattam, és semmi bajuk nem lett, semmilyen FTL nem sérült, pedig ezek durvább leállások voltak, mint egy normál, idle üzemben beütött áramszünet.

    Ha annyira ragaszkodsz ehhez a power loss protection feature-höz, vegyél MX300-at. Még most is kapni, nem is olyan drága. Megbízható modell, nekem is van kettő, hibátlanul szuperálnak, de még máshonnan sem hallottunk rá panaszt, sok tera írás után is 100%-osak maradnak.

    Ilyen FTL hibáról csakis memóriakártyáknál, pendrive-oknál olvastam, általában azokon is csak akkor, amikor dögledeznek megfele. Ezeken az eszközökön érthető, mert nincs aktív vezérlőjük, ami hibajavítást tudna végezni, de pl. a linuxos f2fs ez ellen is véd.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák