Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz snecy20 #47639 üzenetére

    Meg egyébként is vehető szerintem. A szekvenciális írása papíron ugyan 600 MB/sec-kel (-26%-kal), a szekvenciális olvasása meg 200 MB/sec-kel (-6%) lassabb, meg a tárterülete is 20 GB-tal (-4%-kal) kevesebb, DE, másik oldalról ez ki van egyensúlyozva, mert 5k-val (-10%) olcsóbb, 20 TBW-vel (+6%-kal) nagyobb a limitje, és az Adata-féle 5 év gari mindig 5 év, függetlenül attól, hogy a kereskedő továbbadja-e. Plusz az Adata állítása szerint 10 fokkal hűvösebb is az XPG S11, kérdés mihez képest (szerintem az S10-hez képest értik, és nem úgy, mint az 50%-kal dúsabb szempillákat).

    Sokkal inkább ott látom az S11 buktatóját, hogy 480 gigás méretben alig van valahol raktáron.

    Az a kár, hogy ebbe az 480-500 gigás olcsóbb NVMe árszintbe nem fér bele most semmilyen 1TB-os SATA3 SSD, van min. 15k híja a két kategóriának. 500 giga és 1 TB között meg nincs semmi, így a kínálatban itt egy nagy lyuk tátong. Régen egy árban volt a kettő, én anno az 1050 gigás MX300-at 58k-ért vettem még az áremelések előtt 1 éve, akkor még az 500 gigás NVMe drágább is volt.

Új hozzászólás Aktív témák