Keresés

Hirdetés

  • Európában Moto G85

    ma Tegnap mutatkozott be Kínában a Moto S50 Neo, ami az európai oldalakon Moto G85-ként manifesztálódott.

  • Olcsó USB WiFi AC adapter

    lo Egy olcsó WiFi AC USB adapter jó szolgálatot jelenthet, ha az új router csak elvileg támogatja a 2,4 GHz-es átvitelt.

Új hozzászólás Aktív témák

  • tb83

    tag

    Sziasztok!

    Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy a lakásunk egyik szobájában meglehetősen gyenge a wifi jel és ezt szeretném megoldani egy jelerősítő szerűséggel. A lakás egy panel lakás és a routerünk [TP-LINK TL-WR841N] , pont a lakás másik részében van. Néhány éve, amikor beköltöztünk felújítottunk, így minden szobában van fali csatlakozóval kiállás, ami össze van kábelezve a routerrel. Jelenleg a home office miatt abba szobába rendezkedtem be, ahol ez a wifi probléma áll fenn és a laptopom dokkolója használja ezt a csatlakozót.

    A tervem a következő:
    Veszek egy egyszerű switch-et pl.: [TP LINK TL-SG1005D] és beledugom a gépet és ezt az eszközt [TP-LINK L-WA855RE] kábelesen. Azért kábelesen, mert ha gyenge a jel, akkor gondolom, ha ugyanoda teszem, ahol gyenge a jel, akkor az nem ér semmit, máshová viszont nem tudom a lakáson belül érdemben elhelyezni (folyosóra nem tudom, a konyhába nem akarom, illetve ott se olyan jó már a jel).

    A kérdésem az lenne, hogy ez így működhet, ha ezt a lefedettségnövelőt egy switchen keresztül összekötöm a routerrel? Ugyanazt a hálózatot fogja mutatni és nem kell esetleg váltogatni közte?

    Persze tehetnék még egy routert, de nem szeretném azt, hogy két hálózat legyen egyszerre, mert akkor mindig az lesz, hogy a távolabbin még rajta van és állandóan manuálisan kell átlépnem az erősebb jelre.

    Nem ragaszkodom ezekhez az eszközökhöz, ha minden kötél szakad másik routerre is beruházok, ha az lenne a gyenge keresztmetszet.

    Digi netünk van egyébként a max. sávszélesség olyan 85-100MB/s körüli, sajnos még nem tudtam rávenni őket, hogy bővítsék, mindig a hálózat leterheltségére hivatkoznak.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • tb83

    tag

    válasz Gubek-Einste #80134 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    A javasolt AP módba való bekötést azt gondolom, hogy értem. Ezzel a megoldással is két külön hálózat lesz?

    A vezérelt hálózat kiépítésére alkalmas eszköz drága vagy szakértelem kell a telepítéséhez, esetleg mindkettő?

Új hozzászólás Aktív témák