Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz SteeWe #87571 üzenetére

    1. Milyen router javasoltok?
    Asus AC65P alá nem érdemes menni.

    2. Érdemes-e olyan hálózatot létrehozni, amiben szerepet kap a N18U? 1 router fent, 1 lent a nappaliban, kábellel összekötve.
    Igen, legyen két eszközös rendszer kialakítva.

    3. Úgy tudom a N18U nem AiMesh képes. Ennek ellenére érdemes lenne-e AiMesh irányban gondolkodni?
    Jól tudod és érdemes AiMesh képes eszközt beszerezni.

    4. Inkább mesh rendszerben gondolkodjak?
    Érdemes lenne.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • dkess

    őstag

    válasz SteeWe #87571 üzenetére

    Szia,

    Csatlakozva az előttem szólóhoz amennyiben például segítesz az alábbi kérdésekkel kapcsolatban, akkor konkrétabb és pontosabb ajánlást is kaphatsz:

    - a Digi ONT bridge módban van avagy úgy tervezel hosszútávon?
    - akkor ez most kétszintes ház - avagy a tetőtér milyen szinten van beépítve illetve mekkora prioritás lenne? Esetleg, ha némi alaprajz is jönne, akkor esetleg segíthetnénk az elhelyezésében is,
    - akkor fent is 3 helyiség és lent is 3 helyiségbe mennek Cat6 kábelek. Igen, ez így "üvölt" egy legalább 2 eszközös mesh -ért ...
    - legalább nagy vonalakban milyen költségkerettel tervezel?

    Egyébként kb. mindenkire igaz, hogy " nem szeretnék feleslegesen sokat költeni, inkább az optimális megoldást keresem" ... :)

  • SteeWe

    aktív tag

    válasz SteeWe #87571 üzenetére

    Gubek-Einste, dkess,
    Köszönöm az eddigi hozzászólást. Alább pár pontositás.

    A ház földszint és tetőtérbeépitéses. A tetőtér beépités folyamatban, a fenti szintet nem lakjuk.
    Tetőtér: Pirossal jelöltem az ONT eszköz helyét. Jelenleg bridge módban. Innen futnak a Cat6-os kábelek a szobákba. Falak: gipszkarton.

    Földszint: Zöldel jelöltem az N18U jelenlegi helyét. A gadróbból futnak a Cat6-os kábelek. Falak: tégla, a középső fal vastagabb tartófal.

    Ötleteim
    1. ONT-t routerként használni fent és a N18-at AP módban lent. Ezt végül elvetettem, a kettő külön hálózat miatt.
    2. N18-at felrakni a gardróbba. Ezzel a megoldással nem megfelelő a WiFi jel a lenti helyiségekben.
    3. Beruházni egy új, modernebb router-be. De úgy tudom, hogy ettől a WiFi jel nem lesz jobb lent, mert a WiFi jel erőssége szabályozva van.
    4. 2 db AiMesh képes eszközt beszerezni és betenni a pirossal és zölddel jelölt helyekre.
    5. Mesh hálózat kiépitésére képes eszközök beszerzése.

    Melyik alternativát jevasolnátok, milyen eszközökkel?
    - Net: Digi-1000 (FTTH)
    - Torrent és Nat képesség out of the box
    - Ár: 60.000 HUF

Új hozzászólás Aktív témák