Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • voyi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Amióta új előfizunk van (upc fiber power 50mbit/5mbit), azt tapasztaltuk,hogy a Netgear WGR 614 v7es routerrel megosztva a netet időnként időtúllépés miatt 30-60 másodpercig nem tölti be a weboldalakat a böngésző. Se az én asztali pc-men, sem pedig egy macbook laptopon. A jelenség alatt nem kapcsol szét a hálózat sem az én gépemen,sem pedig a macbookon, illetve közben akadásmentesen megy a torrent,ha éppen fut. Ám de torrentezés nélkül is előjön ez a hibajelenség.

    -Modem snr (jelerősség) értékei rendben vannak,39dB-en,ám a hibajelenség közben nemtudom elérni a modem ip címét sem.
    -Router nélkül is próbáltam,úgy nem jött elő ez az időtúllépés, tehát valami a routerrel nem oké...

    kérdéseim:

    - Esetleg más is tapasztalt már ilyesmit routerrel?

    - Ha cserélnék routert,mit ajánlanátok ehhez a sávszélességhez?

    Gigabites router kiesik a körből,mert annyi pénzt nem szánnék rá(ráadásul nekem nincs is wifi a gépemben és az UTP kábelem CAT5-ös,ami miatt 100mbit a max sávszélessége),nekem elég lenne egy stabilan megbízhatóan működő 802.11n-es szabványnak megfelelő erős térerejű wifiel felszerelt 10/100 mbites router, ami nem okoz ilyen időtúllépéseket a weboldal böngészésnél.

    - Vagy érdemesebb inkább ehhez a sávszélességhez mégiscsak gigabites routert venni ?

    Aláírás

Új hozzászólás Aktív témák