Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Üdv!

    Én egy használt HTC Hermes-t néztem ki magamnak... az érdekelne, hogy mire érdemes odafigyelni mielőtt megveszem, mi az, amit mindenképp nézzek meg rajta, mik lehetnek esetleges hibákra, nem eredetiségre utaló jelek? A HTC-vel egyelőre nincs tapasztalatom.
    Illetve a tulaj szerint az akku alatt Hermes 300 olvasható, de külsőre Hermes 200 :F
    Picit zavar ez a tény.

    Megköszönném a véleményeket!

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Viktor0610 #5241 üzenetére

    Hogy tudom megnézni a szoftverben lévő IMEI számot? Itt is a főképernyőn kell beírni valamilyen karaktersorozatot, vagy itt benne van valahol a rendszer tulajdonságok között? (mondjuk azokat se tudom még, hogy hol vannak, de azt meg tudom találni)

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    Minél többet gondolkodok azon, hogy mit vegyek, annál bizonytalanabb vagyok, hogy kell-e nekem Nokia, amikor lehetne HTC-m is.. de nem tudom, melyik éri meg jobban: Kaiser vagy Diamond? A Diamond valahogy szimpatikusabb, erősebb is a hardver (gyorsabb is??), a rendszer is frissebb (gondolom a Kaiser-re is fel lehet rakni frissebbet, de nem értek hozzá és nem babrálok inkább ilyesmivel), Diamond-nak jobb a kijelzője, de a Kaiser-nek ott a billentyűzete, ami jól jönne, persze az is jó kérdés, hogy melyik akkuja bírja tovább, illetve ha már WM, akkor szóba jön a Samsung Omnia is, bár egy Samsung-tól kicsit tartok.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz runner 125 #6198 üzenetére

    Úgy tűnik HTC-nél maradok, csak a váratlanul beszűkölt anyagiak miatt, egy Hermes-ra futja, remélhetőleg; egyelőre megteszi, később talán újabb is összejön.

    Köszi a válaszokat!

    Annyit még megkérdeznék, bár ez nem tartozik egészen ide, csak részben talán, szabad-e utángyártott akkut? Sok helyen olvastam, hogy nem kéne, a telefon nem szereti, de elég sokat találni és sokan használják is... biztonságos a telefonra (és rám) nézve, vagy van kockázata, főleg idősebb eszközöknél?

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Ybron #6213 üzenetére

    Nos nem vagyok szakértő, de ha megengeded, hogy hozzászóljak, az itteni tesztben írták, hogy a HD2 a leggyorsabb és legjobban kezelhető WM eszköz eddig. Ha e kettő közül kéne választanom, ez meggyőzne, hogy HD2. Mellette szól még a nagyobb kijelző is. Az akku pedig.. ha a GPS-t töltőre kötve használod, nem lényeges, egyébként szintén az itteni tesztekben írtak a HD2-re másfél, a HD-re két napot, tehát ha tényleg sokat használod, szerintem naponta tölthetnéd mindkettőt, ha nem akarsz kellemetlen meglepetést másnap, vagy pót akku. A vastagsága meg csak 1 mm-rel kissebb.
    Mondom, ez nem szakértői, csak magán emberi vélemény, én a HD2-t választanám e kettő közül.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    Üdv!

    Úgy három hét múlva tervezem egy új (használt, újat 4-6 hónap múlva tervezek venni) PDA megvételét. Most egy TyTN-öm van, ezt cserélném le. Amik kellenének, az a nagyobb kijelző, a nagyobb felbontás és a GPS, illetve 128 MB RAM minimum. Ami jól jönne az a QWERTY, minimum VGA felbontás (tudom, hogy WM esetében ez a következő a QVGA után, de Androidnál nem), átlagnál erősebb akku.
    Erre úgy 50, max. 60.000-et szánnék, ha el tudom adni a TyTN-t.

    Mit gondoltok, mit érné meg, illetve hol érné meg keresni?

    Most találtam pár HTC Touch Diamond-ot, az egész jónak tűnik, de a kijelzője lehet kicsi lenne, QWERTY nélkül nem tudom bevállalnék-e egy 2,8"-os példányt. Találtam még 60-ért HD-t is, kicsit gyanús, tényleg ennyi lenne egy másfél éves HD, ha nincs semmi baja? Ami nagyon tetszik, az a HTC Advantage, ilyet is 60-ért láttam, én szeretem a nagyobb eszközöket, de annak a méreteitől, főleg a tömegétől már én is tartok egy kicsit, hisz mint telefont is használnám, illetve az akku üzemideje is lehet kevés, nem tudom.
    Láttam még pár G1-et, de Androiddal semmi tapasztalatom, bár nagyon szeretném kipróbálni. Illetve találtam egy Touch Pro-t is, egyet, ennél, a HD-nál és az Advantage-nél sincs garancia persze, hogy 3 hét múlva is találnék ilyesmiket ennyiért, de érdekelne, hogy melyiket érné meg inkább, illetve ezeken kívül érdemes-e keresni. A HTC nem feltétel, bár Acer és egyéb termékeket nem nagyon ismerek, de nem is nagyon találni ilyen árban.

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz runner 125 #6245 üzenetére

    Üdv!

    És folyamatos BT kapcsolat mellett kibírja reggeltől estig biztosan? Úgy értem egy elég nagy kijelző, ráadásul winchester van benne.. nyilván nem kevés energiát használ, napi szinten mondjuk 2-3 óra telefon és ugyan ennyi aktív 3G vagy WLAN kapcsolat mellett értem, folyamatosan 3G hálózaton (néha egy átlépés GSM-re, sajnos a lefedettség néhol épületen belül még nem tökéletes, főleg a munkahelyemen). Az üzemidőre 12 órát találtam maximum a specifikációk közt, eszerint bírnia kellene a maximum 6 órás használatot, ez a maximum, ami egy nap alatt összejön. Meg persze e-mail írás, de azt a 2-3 óra aktív 3G-be beleértettem.
    A headset meg nem zavarna egyáltalán, régebben is sokat használtam, a mostanihoz is vennék, ha megtartanám még hosszabb ideig, a BT-t meg ennek az akkuja már nem bírná negyed órát se, de újat nem veszek már.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Rickazoid #6243 üzenetére

    Üdv!

    Két hét a PDA vásárlásig, de ahelyett, hogy szűkíteném a kört, inkább tágítottam eddig.
    A HTC-k közül eddig szóba jött az Advantage ugye, akkor a HD, a Pro, a Hero, akkor a Samsung Spica és Galaxy valamint Omnia II, a BlackBerry Storm... mit hagytam ki? Nokia N97, nem a mini. Ahogy próbálom kitalálni, mit célozzak meg, több dolog is eszembe jut.
    - A Hero és a Spica az Android miatt jön be, árban drágább a Hero, de ez a még belefér kategóriában van, de a HD-hez és az Advantage-hez képest kisebb a kijelző és a felbontás is.
    - a HD-nek a legnagyobb ezek közül a kijelzője, ami még nem megy a telefonként használhatóság rovására, de ennek sincs QWERTY-je, az Advantage-nak van, viszont mégis csak egy frissebb modell, a kijelző felbontása pedig nagyobb.
    - a Storm-ot kakukktojásnak érzem BlackBerry OS-szel, sose találkoztam még vele, de mivel a fő szempont a mobilinternet és az e-mail lenne, lehet ezzel is jól járnék, de igazából nem tudom, a BB-kről eddig azt hallottam, hogy elég megbízhatóak, lehet csak emiatt gondolkodom rajta, illetve az újdonság varázsa.. de rossz pont, hogy nincs WLAN, az összes többiben van
    - a Pro és az Advantage rendelkezik hardveres QWERTY-vel, ami jól jönne, bár az Advantage-nél kézben nem használható, ahogy nézem, de 5" képernyő mellett a szoftveres se lenne igazán probléma, persze rezisztív kijelzővel már lehet nem is lenne olyan kellemes..
    - ha csak a Pro és a HD közül kéne választanom, a Pro-t választanám
    - de szóba kerül megint a Hero és a Spica, illetve a Galaxy (i7500), utóbbi kettő majdnem egy árban is elérhető, akkor inkább az utóbbi.. a Hero-ból viszont kevés érhető el 85 alatt, a többség meg még 100 fölött van.
    - az Omnia II-t viszont 75-ért találtam legolcsóbban eddig.. inkább ez, mint a HD... de 15.000 Ft mégis csak 15.000 Ft.
    - a Nokia N97-ről sok jót és legalább annyi rosszat hallottam eddig, mindenesetre Symbian, ingyenes offline navigáció, QWERTY.. efelé húzok most. Képességeit tekintve remélem nem gond, hogy itt említem, ez már inkább telefonos PDA, mint smartphone.

    A lényeg, hogy ennyit sosem őrlődtem még. Sokat nehezít, hogy se időm, se energiám felkeresni azokat a boltokat, ahol működő példányokat tudok megnézni és kipróbálni ezekből, hogy legalább lássam a különbségeket, ne csak olvassak róluk, illetve videókat nézzek, ráadásul egy Nokia N900-at szeretnék, csak nincs rá keret, majd fél év múlva tudok ilyenben gondolkodni előbb a jogosítványokat kezdeném el végre. A cél 60.000 Ft, de ezt ki tudom tolni 75-ig max, de csak ha tényleg indokolt.
    HTC Touc Pro, Touch HD, Advantage, Samsung i7500, i8000, Nokia N97 vagy BlackBerry Storm inkább? Mobilinternet, sok e-mail, zenehallgatás.. a jó kamera jól jönne... a QWERTY hiányozna, de meglennék nélküle, ha cserébe többet kapnék, mint amit egy Touch Pro vagy az Advantage, esetleg az N97 nyújt, bár utóbbinak a navigációja elég csábító.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Inarus #6263 üzenetére

    A használtak árában semmi különbség, talán még drágább is a mini, ezen kívül csak 8 GB a másodlagos ROM benne, szemben az N97 32 GB-jával, illetve kisebb a kijelzője.
    Bár most, hogy mondod... még el sem olvastam a mini tesztjét.. azt még megteszem.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Inarus #6265 üzenetére

    Ettől függetlenül tudtommal teljesen ugyan az a szoftver fut mindkettőn, ergo az N97 mini csak a frissen megjelent N97-hez képest lehet szoftveresen jobb. Én inkább a nem mini felé húzok.
    Annyit egyébként sikerült eldöntenem, hogy QWERTY nélkül nem kell PDA, így jelentősen leszűkült a kör. Meglátom mi lesz két hét múlva, de szerintem az N97 mellett maradok. De persze ha idő közben bárkinek volna valami ötlete, nyugodtan írhat.

    A hozzászólóknak pedig Köszi!

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Rickazoid #6266 üzenetére

    Leszűkítettem a kört két telefonra. Nokia N97 (a QWERTY és mert a Symbiannal mindig elégedett voltam) és Samsung Galaxy (Android, kapacitív AMOLED). Azonban.. nem vagyok épp naprakész a magyarországi Androiddal kapcsolatban. Elérhető már nálunk az Android Market fizetős része? Ha igen, hogy működik a fizetés, van-e szolgáltatói számlázása? És mi a helyzet, ha a telefont egy gsm bolt adja el, és mivel nincs magyar nyelv, nyilván nem épp úgy hozták be, ahogy illik? És az Ovi Store esetében mi a helyzet? Van már szolgáltatói számlázás a T-Mobile-nál?
    Mivel ezek nem épp ide tartoznak, ha tudtok adni linke(ke)t, ahol megtalálom a naprakész információt, megköszönném. Ez az utolsó szempont, amit figyelembe akarok venni még.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz userZ #6288 üzenetére

    A smartphone nem érintőképernyős, míg a PDA igen.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz runner 125 #6290 üzenetére

    És mi van az Androiddal? Azok is PDA-k inkább, szerintem.. illetve az egyéb Linux valamint érintős Symbian? Utóbbi mondjuk tényleg csak érintős Symbian, de készülnek a következő verziók, ott már elmosódhatnak a határok..

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    Szerintetek Acer Liquid vagy Motorola Milestone?
    (kicsit kitoltam a vásárlást, most állnék a rendelés előtt.)
    Részemről a QWERTY kéne, de az Acer neve valahogy jobban hangzik, mint a Motoroláé, bár ez ugye nem biztos, hogy számít, de tény, hogy a Liquid egy tízessel olcsóbb.
    Láttam viszont olyat egy helyen, hogy USA-ból származó Liquid. Ezt nem értettem, ezért kicsit utána néztem, hisz ott CDMA és EV-DO van, hogy lehet akkor azt itt használni, ha itt meg GSM és UMTS?
    Van olyan, hogy Acer Liquid és Liquid B. Mindkettő GSM-en működik, de előbbi UMTS 900, 1900 és 2100 frekvenciákon tud működni, utóbbi 850-en és 1900-on. Magyarországon melyik jobb?
    A Milestone kapcsán ugyan ez a helyzet, illetve ott már van a Droid, ami tényleg CDMA/EV-DO hálózatokat támogat.
    Honnan tudom, hogy mit veszek, ha a bolt, amit kérdeztem se tudta megmondani??

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Rickazoid #6300 üzenetére

    Kicsit még olvasgattam, úgy tűnik nem olyan egyértelmű a dolog, hogy ott CDMA, itt GSM, mert ott is van GSM, de itt nincs CDMA, így tehát az valószínű, hogy CDMA-sat nem fognak eladni, mondjuk ezt gondoltam, a kérdés inkább a UMTS sávokra irányul.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Rickazoid #6301 üzenetére

    Na, a jelek szerint a háromsávos Milestone és a B jelű Liquid is most áprilisban jelent csak meg, így bár valószínű, hogy amit néztem, az is szürke importos vagy hasonló, de nincs rá sok esély, hogy egy itt kevésbé működő verziót kapnék. Jól gondolom?
    Akkor marad a kérdés:
    Milestone vagy Liquid? A UMTS hálózatokat tekintve nálunk mennyit számít egyébként, hogy a Liquid az 1900-as frekvenciát is támogatja, míg a Milestone nem?
    Én ugye nem egy nagyvárosban lakom, egészen pontosan épp hogy laknak itt annyian, hogy város legyen ez a hely, 3G és HSDPA se olyan rég óta elérhető erre, beltérben még most se mindig az igazi, így ez is egy szempont nekem.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz korpicschess #6303 üzenetére

    Nekem egy olyan eszközre, ami szolgál vagy másfél évig, magyarul elég erős, hogy elbírja az egy/másfél év múlva megírt programokat, Android frissítéseket, emellett kellőképp megbízható. A QWERTY mindig lényeges, de a Liquid mégis csak olcsóbb, nem is kevéssel, és a processzora is erősebb, ezt az itteni tesztben is megerősítették, hogy gyorsabban működik. Persze jó kérdés, hogy mikor lesz 2.1-es frissítés, mert ebből egyelőre nem vállalnék be főzött ROM-ot, ahhoz sokkal jobban meg kell ismernem a rendszert, de ahogy néztem az 1.6-tal se lenne gondom, amíg kijön a 2.1-es frissítés.
    Egy ideig gyűjtöttem, hogy tudjak venni egy komolyabb gépet, így most nem merek kockáztatni. Majdnem vettem egy használt N900-at a Maemo miatt, szimpatikusabb volt, de inkább maradok az új eszköznél, de abból újra nincs pénzem és nem is szánnék rá annyit, szóval ez a kettő maradt. Elégedett lennék az Androiddal, ebben biztos vagyok, csak az a kérdés, melyik elég jó nekem, aki nem tud egyből újat venni, ha nem tetszik neki vagy épp másra számított.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák